Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Kursy na prawo jazdy w Krakowie

W każdym, dużym mieście znajduje się przynajmniej kilka szkół jazdy, które przyjmują kandydatów z całego miasta i okolic. Decydując się na prawo jazdy, musimy wybrać interesującą nas kategorię, która uprawnia do kierowanie konkretnego rodzaju pojazdu.

Najczęściej wybierana kategoria prawa jazdy

szkolenia na prawo jazdy kategorii b w KrakowieZ obserwacji łatwo wywnioskować, że ludzie najczęściej robią prawo jazdy na samochody osobowe, bo jest ich najwięcej. Jest to kategoria B, która upoważnia kierowcę do prowadzenia samochodu o ciężarze do dwóch ton. Szkolenia na prawo jazdy kategorii B w Krakowie znajdziemy w każdej szkole w cenie około półtora tysiąca złotych. Kurs trwa trzydzieści godzin i dzieli się na dwie części, teoretyczną i praktyczną. Pierwsza dotyczy kodeksu ruchu drogowego i znajomości znaków drogowych, oraz kluczowych sytuacji drogowych, które mogą spotkać każdego kierowcę. Kiedy opanujemy tą część, to możemy przejść do kolejnej, czyli do jazd z instruktorem. W pierwszej kolejności instruktor zabiera kursanta na plac manewrowy, na którym pokazuje mu parkowanie na kopertę, jazdę po łuku przodem i tyłem, a także jazdę pomiędzy pachołkami. To najczęściej pierwsze kroki, przed wyjazdem na ulice Krakowa. Kiedy opanujemy w średnim stopniu te umiejętności, to będziemy się uczyli jazdy w ulicznej dżungli, jaką niewątpliwe są krakowskie ulice w godzinach popołudniowych i porannych. W większości przypadków po trzydziestu godzinach jazd, około siedemdziesiąt procent kursantów jest gotowych do przystąpienia do egzaminu.

Dla każdej osoby przystąpienie do egzaminu  na prawo jazdy jest dość stresującym przeżyciem, dlatego warto się do niego dobrze przygotować i zwiększyć swoje szanse na zdanie egzaminu. Jeżeli nie czujemy się pewnie, to warto dokupić kilka godzin jazd przed egzaminem.