Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Łatwy program do fakturowania

W małych firmach, gdzie przedsiębiorca nie zatrudnia pracowników, przeważnie sam się zajmuje wszystkimi obowiązkami. Choć nie ma on wielu faktur w każdym miesiącu, to może sobie ułatwić pracę, korzystając ze specjalnego programu do fakturowania.

Jak działają programy do faktur?

program do wystawiania fakturJeszcze kilka dekad temu, każdy przedsiębiorca dysponował bloczkiem z drukami faktur, które trzeba było ręcznie uzupełniać. Jeżeli tych dokumentów było kilka w miesiącu, to nie stwarzało to wielkiego kłopotu, jednakże przy konieczności wystawienia kilkudziesięciu lub nawet kilkuset faktur, robiło to znaczną różnicę. W obecnych czasach, zdecydowana większość przedsiębiorców posiada program do wystawiania faktur, który pozwala na znaczne usprawnienie pracy. Przede wszystkim nie trzeba za każdym razem uzupełniać tych samych danych przedsiębiorcy i kontrahenta. Pozycje jakie znajdują się na dokumencie są zapisane w bazie i wystarczy je jedynie pobrać z dostępnej listy. Program umożliwia ustawienie wzoru dokumentu, czcionki i jej wielkości, a nawet koloru wydruku. Co najważniejsze, przedsiębiorca nie musi już liczyć na kalkulatorze wartości podatku od towarów i usług, kwoty netto czy brutto. Program do wystawiania dowolnych dokumentów można pobrać za darmo z internetu lub zakupić u licencjonowanego sprzedawcy. Oczywiście wybierając darmową wersję, musimy się liczyć, że będzie ona miała mocno ograniczony zakres, zatem sprawdzi się na początku działalności lub przy firmie o niewielkich rozmiarach.

Wiele wersji programów do wystawiania faktur można połączyć z dodatkowymi modułami, które są kompatybilne. Z tego względu są one tworzone w formie modułowej. Cena takiego programu może być mocno zróżnicowana, w zależności od producenta oraz posiadanych funkcji.