Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

akcesoria jeździeckie

Lekcje jazdy konnej i akcesoria jeździeckie

Będąc tuż przed rozpoczęciem pierwszych lekcji jazdy konnej warto wiedzieć kilka rzeczy by nie być zaskoczonym a tym bardziej zdziwionym jak się o niektórych sprawach dowiemy na miejscu. Przede wszystkim warto uczestniczyć w przygotowaniu konia do jazdy.

Akcesoria jeździeckie – jest ich wiele

akcesoria jeździeckieDzięki temu szybko nauczymy się jakie istnieją akcesoria jeździeckie, jaki sprzęt, na przykład ochraniacze dla konia są niezbędne. Nauczymy się też jak czyścić konia, zarówno jego sierść, jak i kopyta. Pomoże nam to też poznać konia i się z nim oswoić. To też świetna okazja by instruktor opowiedział Ci o najważniejszych rzeczach dotyczących opieki nad końmi. Przygotowanie konia to też jego siodłanie. Wszystkie te czynności to dla nas dobra rozgrzewka przed jazdą, gdyż te zajęcia wymagają sporo energii. Po jeździe również trzeba konia oporządzić i w tym również powinniśmy uczestniczyć. Warto więc zarezerwować sobie więcej czasu niż tylko godzinkę na samą jazdę konną. Najlepiej zarezerwować sobie około trzech godzin na pobyt w stadninie, by się nie śpieszyć, by wszystko zrobić, a także odpocząć po jeździe. Większość stadnin dysponuje pokojem dla jeźdźców, w którym można się przebrać w bryczesy damskie, ogrzać i napić czegoś ciepłego. To szczególnie ważne przede wszystkim w chłodne dni.

W mojej stadninie był pokój, w którym rozpalano kominek i nie było nic przyjemniejszego, niż usiąść po zimowej przejażdżce przy wesoło trzaskającym ogniu. Wybierz więc miejsce, w którym będziesz się dobrze czuł, bo jak się wkrótce przekonasz, spędzisz w nim wiele czasu.

Akcesoria jeździeckie można znaleźć na: http://stajniasklep.pl