Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Łożeczka dla dzieci

 

Malutkie dziecko może w ciągu pierwszego roku życia spędza w łóżeczku bardzo dużą ilość czasu. Dlatego dziecięce łóżeczko to jeden z najistotniejszych elementów dziecięcego pokoju.To pierwszy mebel maluszka i powinien nie tylko cieszyć oczy, ale przede wszystkim być bezpieczny i funkcjonalny. Idealnym wyjściem jest łóżeczko rosnące razem z dzieckiem.  Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę, kupując łóżeczko.

Miejsce do spania dla niemowlaka

łóżeczko niemowlęce białeKażdy rodzic staje przed dylematem, jakie  łóżeczko kupić dla niemowlaka. Gdy chodzi o oferty sklepów z mebelkami dla dzieci, propozycji jest bardzo wiele. Różnorodność dotyczy rozmiarów, kształtów rozmiarów oraz funkcjonalności łóżeczek. Możemy rozróżnić dwie podstawowe wielkości łóżeczek, czyli  60/120 cm i 70/140 cm. Należy tu powiedzieć, że drugi z wymienionych typów łóżka dla niemowlaka możemy dostosować dla starszego malucha przez jego zamianę w tapczanik. Jeżeli chodzi o kolory, to ich wybór także jest dość spory. Ostatnio jednak bardzo modne stało się łóżeczko niemowlęce białe, które w sumie pasuje do większości wnętrz i samo w sobie jest bardzo eleganckie i estetyczne. Istnieje dużo rodzajów łóżeczek. Są takie z opuszczanym bokiem, łóżka z wyjmowanymi szczebelkami lub dostawne do łóżka rodziców. Są też łóżeczka-kołyski. Idealnym pomysłem będzie łóżeczko na kółkach które łatwo można przesuwać. Wszystkie te rodzaje łóżek są ogólnodostępne.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na łóżeczko niemowlęce białe, a upatrzyliśmy sobie konkretny rodzaj, istnieje taka możliwość, że będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ może okazać się, że w danym sklepie nie ma tego modelu. Dlatego bardzo ważne jest by urządzić kącik do spania dla malucha na jakiś czas przed jego przyjściem na świat.