Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Na czym polega idea transportu multimodalnego?

Aby sprawnie i szybko przetransportować towary z jednego miejsca w drugie, często nie wystarczy stosować tylko jednego rodzaju transportu. Warto brać pod uwagę możliwość dywersyfikacji środków transportu, która ma wpływ na skrócenie czasu transportu wielu towarów. Ta metoda zwana multimodalną ma zastosowanie przede wszystkim w transporcie produktów na duże odległości. Stosują ją uznane firmy spedycyjne.

Jak przewozi się towary wieloma rodzajami transportu?

transport multimodalnyW skrócie tego typu rodzaj spedycji polega na przewożeniu towarów nie tylko drogą lądową (za pomocą samochodu lub kolei), ale także transportem morskim lub lotniczym. W zależności od tego, jak ułożony będzie fracht, przesyłka może być dostarczona w jak najkrótszym czasie. Za jak najlepsze ułożenie trasy przesyłki odpowiada operator, który zajmuje się planowaniem przesyłu towaru wysyłanego jako transport multimodalny. Bardzo charakterystycznym elementem tego typu przesyłu towarów jest niezmienność jednostki ładunkowej. Oznacza to, iż towar może znajdować się na przykład na kontenerze, który jest ładowany na przemian na samochód, pociąg, samolot lub statek. W ten sposób możliwa jest jak największa optymalizacja kosztów transportu, a także wymierne przyspieszenie dostarczenia towaru do klienta. Transport ów jest prowadzony pod skrzydłami największych firm kurierskich, prowadzących wysyłkę paczek do klientów. Jednak jest też spotykany w innych typach frachtu.

Zaletą tego typu transportu jest niezwykłą optymalizacja kosztów i czasu. Ma to kluczowe znaczenie nie tyle w przypadku produktów zamawianych na aukcjach, ale może być także kluczowym elementem dostawy żywności do sklepów. To dlatego wiele centrów handlowych korzysta z tej formy dostawy produktów żywnościowych, ze względu na krótki termin przydatności do spożycia.