Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Naprawa i regeneracja wtryskiwaczy

Układy paliwowe w silnikach diesla są skomplikowane, dlatego mechanicy nie naprawiają ich poszczególnych elementów samodzielnie, lecz odsyłają do firm, które się w tym specjalizują. Wtryskiwacze to elementy układu paliwowego, które są szczególnie narażone na uszkodzenie w wyniku korzystania z oleju napędowego niskiej jakości lub wszelkich zanieczyszczeń, których nie wyłapał filtr paliwa.

Wtryskiwacze i ich naprawa

naprawa wtryskiwaczyJako naprawę rozumie się regenerację wtrysków. Jest to zabieg, który nie jest czasochłonny. Przede wszystkim naprawa wtryskiwaczy wymaga ich wcześniejszego demontażu z układu paliwowego. Wtryskiwacz jest dokładnie czyszczony z zewnątrz, a także wewnątrz za pomocą myjki ultradźwiękowej. Następnie każdy element wtrysku przechodzi ponowny proces mycia przy pomocy detergentów oraz wysokiej temperatury. Następnie firma wymienia uszkodzone części wtrysków, a także wszystkie uszczelniacze. Po takiej naprawie wtryski przechodzą kontrolę pod mikroskopem, aby ocenić, czy na pewno są czyste. Sprawdza się również ich wydajność oraz przepustowość. Można dzięki temu zwiększyć pojemność wtrysków, a co za tym idzie do silnika dostanie się większa dawka paliwa. Skutkuje to zwiększeniem zapłonów w komorze spalania. Tłok będzie ruszał się szybciej, czyli samochód zyska większą moc. Szczególnie duża różnica jest w silnikach z turbosprężarką oraz wyposażonych w dodatkowy intercooler.

Zawsze można wymienić wtryskiwacze, dzięki czemu nie trzeba ich naprawiać. Dużo osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ wtryskiwacz zużyty można oddać w rozliczeniu. Firma zregeneruje go i sprzeda z zyskiem. Po regeneracji układu paliwowego w dieslu mamy pewność, że duże wydatki związane z samochodem są już za nami. Warto przy okazji sprawdzić skrzynie biegów.