Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Nawozy z alg morskich

Rozwiązania rolnicze w zakresie nawozów są coraz doskonalsze oraz coraz bardziej ekologiczne. Dziś już nie inwestuje się w nawozy sztuczne, ale te naturalne, dzięki którym efekty wynikające z plonów są na bardzo wysokim poziomie. Nowością okazują się być nawozy z alg morskich będące jednym ze skuteczniejszych.

Dlaczego warto kupować nawozy z alg?

sprzedaż nawozówNawozy z alg mają wiele zalet. Najczęściej stosuje je się w sadownictwie w produkcji pestycydów. Domieszka alg morskich wpływa pozytywnie na jakość roślin i na owocowanie. Przede wszystkim osoby, które je stosują nie mają problemów wynikających ze złych warunków atmosferycznych, ponieważ algi morskie w nawozach mają działanie łagodzące. Upały, susza czy przymrozki nie będą miały tak dużego wpływu na drzewo owocowe w przypadku, gdy zastosujemy tego typu środek. Dlatego też sprzedaż nawozów z domieszką alg morskich jest tak bardzo popularne w ostatnim czasie. Warto dodać, że algi morskie wydzielają kwas alginowy. Dzięki niemu stosowanie nawozu dolistne okazuje się być bardzo skuteczne poprzez bardzo dużą przyczepność. Roślina może lepiej i więcej pobierać składników. Inną zaletą stosowania nawozów z alg morskich jest fakt, że jod zawarty w składzie tych nawozów jest zachętą dla owadów zapylających. Oprócz tego zawierają w swoim składzie chemicznym związki, które pozytywnie wpływają na rozrost rośliny. Regulują jej wzrost, ukorzenienie i kwitnienie. Drzewa owocowe dzięki tym nawozom są również bardziej odporne na szkodniki oraz choroby.

W związku z tym warto jest stosować nawozy zawierające wyciąg z alg morskich. Są one sprzedawane przez coraz większą liczbę sklepów ogrodniczych. Można je nabyć również u producenta metodą online. Każda osoba posiadająca sad powinna stosować właśnie ego typu nawozy.