Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Nic nie zastąpi snu na materacu

 

Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, ile czasu spędzamy śpiąc. Uśredniona liczba to osiem godzin, co stanowi jedna trzecią życia. Oczywiście, nie wszystkim udaje się aż tyle spać. Tym bardziej, jeśli snu jest mało, powinien być on jak najlepiej wykorzystany. Podstawą dobrego i zdrowego snu jest materac.

Co ma wpływ na wymiar naszego materaca?

materac 120x180Każdy, kto spał na materacu, wie, że nic go nie zastąpi. Żadna sofa, wersalka czy rozkładane łóżko. Jednolita powłoka materaca nie powoduje żadnych nacisków i ugnieceń. Organizm po prostu odpoczywa. Jeśli dodatkowo wypełnienie jest dobrze dobrane wdzięczny nam będzie również kręgosłup. Jaką wielkość materaca wybrać? Jest to kwestia tylko indywidualna. Jeśli szukamy modelu pojedynczego, ale lubimy mieć przestrzeń, to może to być materac 120×180, jednak w wypadku, gdy nie jesteśmy wysocy. Najlepiej porównać nowy zakup do tego, na którym spaliśmy obecnie. Jeśli nie wystawały nam stopy poza możemy spokojnie wybrać taką samą długość. Nie ma potrzeby wybierać długości dwumetrowej dla niskiej osoby. Byłoby to marnotrawstwo przestrzeni. Jednak pamiętajmy, by nie skąpić na szerokości. Niektórzy ludzie śpią „wąsko”. Inni „podróżują” po całym łóżku. Jeśli należymy do tych drugich, lepiej wybrać szerokość 120 niż 110. Są i tacy, którzy wybiorą dla siebie rozmiar podwójny. Ważne, by czuć się dobrze po przespanej nocy. To powinno być najważniejszym wyznacznikiem. Sen wpływa na jakość całego naszego życia.

Może wyda się to banalne, ale wystarczy przyjrzeć się decyzjom, które podejmujemy, gdy jesteśmy niewyspani. Lub dniom po ciężkiej nocy. Sen regeneruje i odmładza. Czy będzie on na materacu o długości 180 cm czy 200 cm nie robi mu różnicy. Różnicę może zrobić to, czy śpimy na sprężynach, piance termoelastycznej czy kokosie.