Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Nowoczesna metoda naprawy rur kanalizacyjnych

Kanalizacja jest bardzo ważna z punktu widzenia higieny osobiste, dlatego w cywilizowanych krajach znaleźć ją można w każdym domu. System rur odprowadzający ścieki ulega jednak czasem awarii, która uniemożliwia dalsze korzystanie z kanalizacji. W takim przypadku niezbędne jest jej naprawienie.

Jak bezwykopowo naprawiać rury kanalizacyjne?

bezwykopowa naprawa rurAwaria, spowodowana najczęściej rozszczelnieniem rury kanalizacyjnej jest dość kłopotliwa. Równie problemowe jest także jej usunięcie. Trzeba się jakoś do rury dostać i usunąć jej uszkodzony fragment. Wiąże się to z odkopaniem całej rury przy użyciu ciężkiego sprzętu, takiego jak koparka. Istnieje jednak inny sposób, a mianowicie bezwykopowa naprawa rur, która nie wymaga ich odkopywania. Jak to możliwe? Z pomocą przychodzi oczywiście nowoczesna technologia, która umożliwia odkopanie rury przy użyciu środków uszczelniających. Z reguły polega to na zastosowaniu masy uszczelniającej, którą wprowadza się do rury za pomocą specjalnego urządzenia. To urządzenie zbudowane jest z elastycznego, sterowanego ramienia, podobnego do tego jakie używa się na przykład w kolonoskopii, wyposażonego w kamerę z podświetleniem do zlokalizowania źródła nieszczelności. W przypadku jego wykrycia specjalny podajnik rozpyla masę uszczelniającą, która po stwardnieniu zamyka pęknięcie. Ta metoda ma wiele zalet i jest dużo tańsza i mniej absorbująca niż wykopy liniowe za pomocą ciężkiego sprzętu.

Przy metodzie bezwykopowej oszczędzamy także przede wszystkim czas. Załatanie pęknięcia za pomocą masy uszczelniającej jest dużo szybsze niż w przypadku koparki. Do tego niczego nie musimy rozbierać, nie uszkodzimy chodnika, ani innych linii biegnących w ziemi w pobliżu wykopu. Jeśli jest to tylko możliwe, to powinniśmy stosować ten typ naprawy gdzie tylko się da.