Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Nowoczesne technologie w produkcji mebli kuchennych

Na rynku meblowym coraz częściej pojawiają się nowe technologie. Zachęcają one do eksperymentowania i wybierania mebli wykonanych z takich materiałów, które jeszcze kilka lat temu w ogóle nie były popularne. Chodzi tutaj nie tylko o nowoczesne laminaty, które są w stanie imitować praktycznie każdy materiał np. drewno, kamień naturalny, beton (dodatkowo laminaty są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż materiały, które imitują).

Meble do kuchni ze stali, aluminium, betonu, spieków kwarcowych

meble kuchenne na zamówienieObecnie kuchnie bardzo często wykonywane są w stylu industrialnym. W takich kuchniach fronty meblowe mogą być wykonywane z aluminium, betonu, stali. Jeśli chodzi o beton, to stosuje się tutaj specjalne mieszanki, dzięki którym możliwe jest powstanie bardzo cienkich i lekkich płyt wykorzystywanych w produkcji meblarskiej. Takie meble kuchenne na zamówienie można zamówić w wielu firmach. Oczywiście są to rozwiązania droższe, ale na pewno bardzo ciekawe i trwałe. Ostatnim hitem są spieki kwarcowe, które wyglądają w kuchni naprawdę znakomicie. Spieki kwarcowe, jak sama nazwa wskazuje, powstają ze zmielonego kwarcu, a do tego dodaje się iłów łupkowych, skał granitowych, pigmentów. Płyty ze spieków kwarcowych są nie tylko płaskie, ale również bardzo sztywne. Dodatkowo takie spieki kwarcowe są lżejsze niż kamienie naturalne tj. granit czy marmur.

Przykładowo: płyta ze spieku kwarcowego, która ma długość 3 metrów, może mieć grubość zaledwie 3 mm, a jej masa może wynosić 24 kg. Spieki kwarcowe to materiały bardzo wytrzymały. Nie podlegają one zarysowaniom i innym uszkodzeniom mechanicznym. Ponadto spieki kwarcowe są odporne na działanie wody. Wysoka temperatura i chemikalia również nie zagrażają spiekom kwarcowym. Wzory spieków kwarcowych także mogą imitować inne materiały np. węgiel, drewno, kamień czy nawet metal.