Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

O czym pamiętać przy czyszczeniu separatorów?

 

Zawsze, gdy posiadamy separatory na terenie naszej firmy lub domu, to powinniśmy posiadać do nich odpowiednie dokumenty, w których będą dokonywane zapiski dotyczące wykonywanych czyszczeń. Powinny znaleźć się tam informacje dotyczące tego, kiedy zostało wykonane ostatnie czyszczenia, a także jaki jest aktualny stan separatora.

Kiedy wykonujemy czyszczenie separatora?

czyszczenie separatorówSeparatory czyścimy w zależności od ich przeznaczenia. Najmniej pracy wychodzi przy separatorach ropopochodnych, ponieważ te separatory czyszczone są zaledwie kilka razy w roku. Możemy więc bez problemu korzystacie z takich urządzeń przez dłuższy okres czasu i nie zaglądać do nich w ogóle. Inaczej sprawa wygląda, gdy chodzi o czyszczenie separatorów tłuszczu. Takie separatory muszą być czyszczone kilka razy w miesiącu i wszystko zależy od tego, jak często dana firma wytwarza tłuszcz. Oczywiście im więcej będzie produkowała tłuszczy, to tym częściej będziemy musieli dbać o taki separator. Nigdy nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, w której separator się przepełni i a zaczną się wylewać z niego różnego rodzaju odpady. Mogą być one toksyczne dla środowiska i dlatego na bieżąco powinniśmy kontrolować stan naszych separatorów. Dlaczego warto dbać o regularne czyszczenie separatorów? Kiedy będziemy regularnie czyścili separatory, to będziemy mieli pewność, że nigdy nie dojdzie do zapchania kanalizacji. Będziemy również pewni tego, że nie będą występować awarię, które mogłyby zakłócać funkcjonowanie firmy.

Zawsze warto nawiązać stałą współpracę z firmą oferującą czyszczenie separatorów, aby w jak najszybszym czasie mogli do nas przyjechać pracownicy, którzy zajmą się czyszczeniem. Nie powinniśmy również nie idę dopuścić do tego aby w separatorach tłuszczu, warstwa tłuszczu przekroczyła ponad 20 cm. Niektóre separatory możemy zamontować w garażach podziemnych.