Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Obsługa księgowa dla firm zagranicznych

Wielu Polaków wyjechało za granicę w poszukiwaniu pracy. Niektórzy z nich założyli firmy. Zajmują się remontami, sprzątaniem, często prowadzą też sklepy. Polskie delikatesy są bardzo popularne za granicą. Mówi się, że polska kiełbasa jest najlepsza.

Zagraniczne firmy szukają dobrej obsługi księgowej

obsługa księgowa firmy zagranicznejMoja mama jest księgową. Pracuje w tym zawodzie niemal dwadzieścia pięć lat. Niedawno postanowiła się doszkolić i prowadzić również firmy zagraniczne, głównie z Niemiec. Poznała przepisy podatkowe i prawo pracy naszych zachodnich sąsiadów. Zapoznała się z nimi tak dobrze, że prawie zna je na pamięć. Ma też w biurze odpowiednie kodeksy, jeśli musi coś sprawdzić. Zdecydowała się na to, bo dużo osób przychodziło do jej biura z pytaniami na ten temat. Jak widać obsługa księgowa firmy zagranicznej jest popularną usługą. Widziałam już ogłoszenie biur rachunkowych, które się tym zajmują. Mieszkamy w mieście niedaleko granicy niemieckiej. Pewnie u nas prowadzenie księgowości jest tańsze. Mama bardzo się cieszy, że nauczyła się czegoś nowego. Muszę dodać, że język niemiecki zna perfekcyjnie. Zanim się urodziłam, kiedy była na studiach, często jeździła tam dorobić razem z tatą. Cieszy się też, że będzie miała nowych klientów. Mówi, że zatrudni kogoś do pomocy. Studiuję rachunkowość i mam nadzieję, że kiedyś przejmę po mamie jej biuro rachunkowe. Bardzo długo pracowała na swoją dobrą opinię. Nigdy nie popełniała błędów, za które musiałaby płacić firma przez nią obsługiwana. Jest polecaną księgową.

Za rok skończę studia magisterskie. Chciałabym pójść potem jeszcze na podyplomowe z prawa międzynarodowego. Mama bardzo mnie do tego namawia. Chciałaby w przyszłości przekazać mi prowadzenie swego biura rachunkowego. Jestem bardzo dumna z tego, że mama tak mi ufa.