Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Oszczędność dzięki fotowoltaice

 

Ceny za energię elektryczną stale rosną, dodatkowo w naszych domach pojawia się coraz więcej urządzeń, które są zasilane energią elektryczną, więc zużycie prądu w naszym gospodarstwie także wzrasta. Warto pomyśleć o czymś, co pozwoli nam znacznie obniżyć rachunki za prąd. Dobrym wyborem jest inwestycja w odnawialne źródła energii.

Jak zamontować instalację fotowoltaiczną?

fotowoltaika toruńPaństwo od wielu lat zachęca do inwestycji w odnawialne źródła prądu. Właśnie dzięki temu możemy dostać całkiem dużą dotację na instalację. Taka dotacja pozwala nam pokryć większą część kosztów, jakie poniesiemy decydując się na zakup takiej instalacji. Najbardziej wydajne źródła energii odnawialnej pozwalają ograniczyć wysokość naszych rachunków za energię elektryczną nawet o ponad połowę Tak dużą oszczędność pozwala nam osiągnąć fotowoltaika Toruń jest jednym z pierwszych miast w Polsce, gdzie tak dużo osób korzysta z tego typu rozwiązań. O wydajności takiej instalacji decyduje przede wszystkim jej wielkości, a także sposób w jaki została ona zamontowana. Panele fotowoltaiczne powinny być zamontowane możliwie jak najwyżej, więc im wyższy budynek, tym lepiej dla nas. Powinny być one skierowane w kierunku południa, ponieważ dzięki temu będą oświetlane przez promienie słoneczne przez większość dnia. Musimy pamiętać o tym, że takie panele nie mogą być w miejscu zacienionym, więc jeśli przed naszym domem rosną jakieś drzewa, które rzucają cień na dach, to powinniśmy je wyciąć.

Koszt zakupu i montażu takiej instalacji jest uzależniony między innymi od jej wielkości. Im większą instalację chcemy zamontować, tym więcej za nią zapłacimy, ale wyprodukuje ona nam więcej energii elektrycznej. Jak już wcześniej wspominałem znaczną część tych kosztów możemy pokryć pieniędzmi uzyskanymi z dotacji.