Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Paralizator dla służb mundurowych

Cywilne paralizatory, które mogą być używane bez pozwolenia, są bodaj najskuteczniejszym narzędziem do samoobrony, choć nieszczególnie przydają się agentom ochrony i służbom mundurowym. Są one bowiem uproszczonymi wersjami paralizatorów profesjonalnych, i nie sprawdzają się we wszystkich sytuacjach, jakie mają miejsce podczas wykonywania zadań przez służby mundurowe.

Techniki obrony z użyciem paralizatora

paralizator policyjnyProfesjonalne paralizatory mają o wiele wyższe napięcie niż cywilne warianty, i wymagają ogromnej ostrożności i doświadczenia podczas obezwładniania osób. Są one jednak niezwykle skuteczne, a niemal każdy paralizator policyjny jest skuteczny podczas obezwładniania napastników będących pod silnym wpływem alkoholu czy środków odurzających. Profesjonaliści zwykle podkreślają, iż możliwość regulacji napięcia paralizatora jest jego najlepszą i najprzydatniejszą funkcją. Oznacza to iż paralizatory zwykle nie są używane z pełną mocą, a mogą być wyregulowane na bieżąco wedle potrzeby, jeśli aplikacja standardowego napięcia poniżej bezpiecznego pułapu nie jest skuteczna z jakiegokolwiek powodu. Jako iż są to narzędzia profesjonalne do zadań związanych z bezpieczeństwem, paralizatory profesjonalne są również bardziej trwałe i wytrzymałe, gdyż może zdarzyć się iż podczas wykonywania takich zadań urządzenie może być silnie uderzone lub nawet zanurzone w wodzie.

Każdy paralizator używany przez służby mundurowe jest zabezpieczony przed uszkodzeniami spowodowanymi powyższymi czynnikami, i posiada wzmocnioną obudowę, dzięki której może być wykorzystany również jako narzędzie do aplikacji siły fizycznej podczas obezwładniania osób agresywnych. Takie paralizatory niemal całkowicie wyparły z użycia stare, zawodne narzędzia, które używane były od przeszło dziesięciu lat.