DSR Solution 2017-10-07T12:52:52+00:00

DSR_expert1

DSR SOLUTIONS – EFEKTYWNA PRODUKCJA

DSR jest dostawcą usług doradczych i rozwiązań informatycznych, zwiększających efektywność działania przedsiębiorstw z sektora produkcyjnego. Firma łączy głęboką znajomość potrzeb polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw z ekspercką wiedzą na temat wykorzystania narzędzi IT, wspierających procesy wytwórcze i dystrybucyjne. DSR zapewnia optymalizację i integrację procesów wewnętrznych, co jest warunkiem dynamicznego rozwoju firm. Jest to możliwe dzięki wyspecjalizowanym usługom i sprawdzonemu oprogramowaniu.

Celem DSR jest wsparcie firm z sektora produkcyjnego w tworzeniu przewagi konkurencyjnej w oparciu o nowe technologie. Uzyskanie przez Klienta jak najszybszego zwrotu z inwestycji w IT jest dla DSR podstawowym kryterium sukcesu w prowadzonych projektach wdrożeniowych. Spółka konsekwentnie buduje największe w Polsce i w regionie centrum kompetencyjne dla firm produkcyjnych, oferujące ekspercką wiedzę oraz najlepsze praktyki w zakresie wdrażania systemów informatycznych.

Obecnie spółka zapewnia obsługę wszystkich obszarów informatycznego wsparcia dla biznesu, w tym aplikacje klasy Enterprise Resource Planning (ERP), Manufacturing Execution System (MES), Advanced Production Scheduling (APS), Supply Chain Management (SCM), Product Lifecycle Management (PLM) oraz Business Intelligence (BI). DSR świadczy również usługi konsultingowe i szkoleniowe, niezbędne do obsługi aplikacji biznesowych, oraz oferuje kompleksowe wsparcie i opiekę w zakresie ich utrzymania i rozbudowy.

Firma realizuje projekty wdrożeniowe w skali całego świata, współpracując zarówno z korporacjami o międzynarodowym zasięgu, jak i z lokalnymi przedsiębiorstwami. DSR świadczy usługi dla najdynamiczniej rozwijających się organizacji z sektora produkcyjnego, reprezentujących m.in. takie branże, jak: spożywcza, chemiczna, farmaceutyczna, motoryzacyjna, wyrobów metalowych, elektroniczna i elektrotechniczna oraz wyrobów konsumenckich.

Główne wartości DSR nawiązują w swojej działalności do filozofii Lean Manufacturing, która wskazuje, że sukces przedsiębiorstwa opiera się nie tylko na wytwarzaniu właściwego produktu. Równie ważne jest dostarczenie go klientom we właściwym czasie, miejscu i ilości oraz umiejętne minimalizowanie nakładów poniesionych na zaspokojenie potrzeb klientów. Dzięki równowadze tych elementów oraz szybkiej reakcji na zmiany rynkowe przedsiębiorstwo jest w stanie znacząco poprawić swoją efektywność, a jej produkty mogą w krótszym czasie trafić do klientów. DSR działa według trzech kluczowych wartości wywodzących się z koncepcji Lean:

Dynamizm: każde przedsiębiorstwo traktujemy indywidualnie. Dostarczamy wyselekcjonowane narzędzia pomagające Klientom szybko i właściwie reagować na nowe wymagania rynku.

Synergia: integrujemy wcześniej wdrożone systemy (m.in. ERP, MES i APS) z wprowadzonymi przez nas nowymi rozwiązaniami, aby dzięki ich współdziałaniu Klient osiągał maksymalne korzyści.

Rezultaty: Identyfikujemy obszary, w których inwestycja w IT zapewni najlepsze efekty i największy zwrot. Chcemy, aby dzięki wsparciu IT każdy Klient uzyskał realne korzyści w postaci bardziej wydajnej produkcji, lepszej obsługi Klienta i redukcji strat.

Firma DSR została dwukrotnie wyróżniona przez redakcję pisma „Manufacturing Systems Information” nagrodą Najlepszy dostawca IT dla przemysłu w kategorii wdrożenia systemów planowania i harmonogramowania produkcji (APS). Wyróżnienie jest tym bardziej znaczące, że zostało oparte na opiniach Klientów. Korzyści uzyskiwane z zastosowania wdrożonego oprogramowania stanowią podstawowy argument dla wyróżnienia dostawcy.

Główne systemy informatyczne z oferty DSR:

QAD Enterprise Applications (ERP)

QAD Inc. to jeden z największych światowych dostawców zintegrowanego systemu wspierającego zarządzanie klasy ERP dla przedsiębiorstw produkcyjnych. System QAD funkcjonuje w 6000 firmach w 90 krajach świata i jest nieustannie rozwijany, by wspierać procesy według najlepszych praktyk.

SFC – Shop Floor Control (MES)

Shop Floor Control jest autorskim systemem firmy DSR, należy do rodziny systemów klasy MES. Celem systemu SFC jest poprawa wyników biznesowych i wszelkich procesów dotyczących zbierania danych z obszarów hal produkcyjnych. W tym celu w systemie wykorzystano odpowiednie technologie informatyczne i najlepsze praktyki zarządzania. Zadaniem SFC jest wypełnienie luki, jaką często posiadają systemy klasy ERP – czyli zapewnienie odpowiedniej kontroli danych produkcyjnych od produkcji po kontrole jakości czy od gospodarki materiałowej po konserwacje sprzętu.

SIMATIC IT Preactor (APS)

Rodzina produktów Preactor służy do zaawansowanego planowania i harmonogramowania produkcji poprzez automatyzację procesów. Rozwiązanie pozwala na dokładne modelowanie ograniczeń procesów produkcyjnych przedsiębiorstw dostarczając planistom łatwego w użyciu narzędzia wspomagającego podejmowanie decyzji i przeprowadzenie analizy „what if?”. System jest obecnie stosowany przez ponad 5000 firm na całym świecie.

QlikView i Qlik Sense (BI)

Qlik to światowy lider systemów klasy Business Intelligence umożliwiający łatwiejszy i szybszy dostęp do wszystkich danych przedsiębiorstwa dzięki opatentowanej technologii. Pozwala na szybsze i prostsze tworzenie oraz używanie aplikacji i raportów wspomagających analizy biznesowe przedsiębiorstwa nawet za pomocą urządzeń mobilnych. Systemy łączy cechy dynamicznej prezentacji, natychmiastowego operowania danymi oraz analizy danych w czasie rzeczywistym. Z rozwiązań w oparciu o systemy Qlik korzysta ponad 34 000 firm na całym świecie.

Wybrane projekty wdrożeniowe i doradcze zrealizowane przez DSR:

Sonoco – międzynarodowy producent opakowań z tworzyw sztucznych i papieru. Spółka wprowadziła rozwiązanie do harmonogramowania produkcji Preactor APS. Jest również użytkownikiem aplikacji klasy ERP QAD Enterprise Applications.

Drumet – jeden z największych w Europie producentów lin stalowych, drutu i innych wyrobów ze stali. Firma jest użytkownikiem aplikacji QAD Enterprise Applications i QAD Warehousing.

GEA Technika Cieplna – globalny producent wysokiej klasy specjalistycznych urządzeń procesowych oraz komponentów. Specjalizuje się w doborze, projektowaniu i produkcji wymienników ciepła. Firma korzysta z rozwiązań klasy ERP, APS, Supply Chain Portal, Business Intelligence.

Millano – jeden z największych producentów wyrobów czekoladowych w Polsce. Współpracuje z DSR w zakresie utrzymania i rozwoju aplikacji QAD z modułem QAD Warehousing oraz planuje produkcję przy wykorzystaniu APS Preactor.

Nutricia – lider rynku żywności dla niemowląt i dzieci w Polsce. Firma jest członkiem Grupy Danone. Korzysta z systemu QAD z modułami śledzenia partii, obsługą magazynu wysokiego składowania i obsługą komunikatorów EDI. System jest zintegrowany z aplikacjami MES oraz LIMES.

Zetkama – producent armatury przemysłowej i odlewów żeliwnych. Firma jest wieloletnim użytkownikiem aplikacji QAD Enterprise Applications. DSR odpowiadała również za wprowadzenie systemu kontroli procesów produkcji – Shop Floor Control.

Wielton – największy polski producent naczep i przyczep oraz jeden z wiodących producentów w Europie. Firma korzysta z możliwości systemu QAD Enterprise Applications, obejmującego obszary dystrybucji, sprzedaży, zaopatrzenia, logistyki, finansów i produkcji. Planowanie produkcji wspomaga APS Preactor.

Ergis Eurofilms – największy na rynku polskim i wiodący w Europie Środkowo-Wschodniej producent, specjalizujący się w przetwórstwie tworzyw sztucznych i produkcji wyrobów z PVC i PE. Firma jest użytkownikiem QAD oraz systemów do zarządzania magazynem wysokiego składowania oraz utrzymania ruchu.

Wagony Świdnica – producent wagonów towarowych i cystern kolejowych należący do Greenbrier Europe, wiodącego producenta wagonów towarowych w Europie. Spółka jest użytkownikiem systemów QAD oraz APS Preactor.