Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Piece kaflowe współcześnie

Nie wiem, czy każdy z nas pamięta, ponieważ różnimy się pokoleniowo, jak u naszych babć i dziadków w środku izby znajdował się piec kaflowy grzejący całe pomieszczenie. Takie piece występowały także w szkołach. Chociaż obecnie technologia w znacznym stopniu wyeliminowała je z obiegu ze względu na wygodę użytkowania, to jednak wciąż można takie piece w domach znaleźć.

Czy firmy zajmujące się usługami zduńskimi jeszcze istnieją?

usługi zduńskiePiece kaflowe były bardzo ładnymi elementami wystroju budynku. Pięknie zdobione kafle zawierały różne motywy dekoracyjne i ładnie komponowały się w naszych domach z resztą wystroju. Budową pieców kaflowych w zajmowali się specjaliści zwani zdunami. Obecnie ten zawód jest raczej uznawany za wymarły, jednak czy aby na pewno? Otóż nie, gdyż piece wykonane z pięknych kafli wracają do łask, tylko w znacznie nowocześniejszej formie. Na powrót do domów zawitają usługi zduńskie, niegdyś tak bardzo popularne. Nowe piece kaflowe zawierają jednak w sobie nowoczesną technologię. Obudowa z pięknych kafli zawiera nowoczesny kominek, nierzadko także z płaszczem grzewczym, który z powodzeniem jest wykorzystywany do ogrzewania domu. Pokrywy drzwiczek zawierają przeszklenia do obserwowania płomienia w środku, tak jak w tradycyjnym kominku. Całość oczywiście dopełnia obudowa z różnokolorowych kafli, tak samo pięknie wyglądająca jak jeszcze kilka dekad temu. Aż łezka kręci się w oku każdego, kto pamięta jeszcze te stare piece.

Obecni fachowcy w dziedzinie budowy pieców kaflowych mają dużo większe pole do popisu niż dawniej. Jest to spowodowane większą dostępnością różnorodnych materiałów, których dostarczają nam producenci. Kolorowe kafelki to już nie problem. Często jednak klienci życzą sobie używać starych kafli pochodzących z recyklingu pieców kaflowych i ich ponowne zabudowanie w nowej konstrukcji.