Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Plastikowe donice hitem ogrodnictwa

Dla wielu posiadaczy roślin doniczkowych ważny jest dobór odpowiedniej dla ich hodowli oprawy w postaci… doniczki. Dywagujemy nad tym, czy znaczenie ma kolor, kształt, wielkość. Lepiej wybrać gładką i kwadratową, czy też okrągłą z poziomymi wgłębieniami? Ale, czy ktoś z nas zastanawia się nad materiałem, z jakiego powinien być wykonany pojemnik? Czy ma on wpływ na stan naszej roślinności?

Duże plastikowe donice-hit ogrodnictwa!

doniczki plastikowe dużeCzasy, kiedy plastikowe doniczki były jedynie gładkimi, brązowymi i okrągłymi doniczkami już dawno minęły. Takie doniczki odeszły do lamusa i są po prostu pase. Jedynie kupując roślinę możemy zauważyć, że sprzedawana jest ona w tego typu pojemniku i wymaga szybkiego przesadzenia. Dlaczego? Otóż nawet najpiękniejsza roślina nie będzie stanowiła ozdoby wnętrza bez dobranej doniczki. Obecnie rynek ogrodniczy oferuje nam ogromny wybór doniczek plastikowych. Przebieramy wśród wielu barw, rozmiarów, kształtów i zdobień. Na szczycie najczęściej kupowanych doniczek plasują się doniczki plastikowe duże, których faktura przypomina wiklinę. Podbijają rynek nie tylko ze względu na swój wygląd, ale również cenę. Plastikowe doniczki tego typu nie dość, że są tanie, łatwo dostępne to podkreślają urodę naszych roślin. Wielką ich zaletą jest to, że nie wpływają negatywnie na stan zdrowotny hodowanych kwiatów. Większość z nich posiada w dnie plastikowej doniczki otwory, które przepuszczają nadmiar wody, dzięki czemu roślina ma dobre warunki do dalszego rozwoju.

Na wielu portalach społecznościowych widzimy zdjęcia na tle roślin, które znajdują się w przepięknych doniczkach. Ale czy ktoś pomyślał, że sami możemy bardzo łatwo ozdobić wnętrze taką rośliną? Korzystajmy z dobrodziejstw obecnych czasów i uczyńmy nasze wnętrze piękniejszym z dobrze dobraną do charakteru pomieszczenia oraz rodzaju roślin doniczką!