Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Po co są pomiary drgań maszyn?

Czasami warto skorzystać ze specjalistycznych usług przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Mogą to być usługi, dzięki którym firma będzie bardziej sprawnie funkcjonować. Do takich przeznaczonych wyłącznie dla firm działań należą na pewno analizy drgań. Dlaczego są one wykonywane?

Pomiar drgań a diagnostyka

pomiary drgańW moim przedsiębiorstwie wykonuje się co jakiś czas diagnostykę maszyn po to, aby upewnić się, że wszystko działa jak należy. Jest to ważne na przykład w firmach produkcyjnych, gdyż jeśli maszyna przestanie działać, to niestety, ale może się zatrzymać duża część produkcji, a tego nikt by nie chciał. Zlecam więc pomiary drgań zewnętrznemu usługodawcy. Poza tym troszczę się o moje maszyny na co dzień. Organizuję okresowe szkolenia z obsługi, a zdarza się też, że nawet sama sprawdzam działanie urządzeń. Nie zdarza się to na pewno wśród właścicieli przedsiębiorstw. Ja jednak wolę, jak to mówią, dmuchać na zimne, i nawet dopłacić za fachową diagnostykę czy poświęcić swój czas, niż później musieć się martwić o to, że maszyna totalnie odmówiła posłuszeństwa. Pomiar drgań przeprowadza się na przykład w celu sprawdzenia czy nie występują jakieś uszkodzenia mechaniczne albo elektryczne. Drgania pozwalają je szybko wykryć. Już nie raz przekonałam się co do pozytywnych efektów tej metody. Polecam ją więc innym przedsiębiorcom. Poza tym warto być zapobiegliwym, a nie reagować dopiero wówczas, kiedy już pojawi się jakiś wielki i trudny do naprawienia błąd. Wówczas może być za późno na naprawę.

Poza tym pomiary drgań przydają się także po to, aby prawidłowo ustawić maszynerię, jeśli ta się przypadkiem, pod wpływem znacznej eksploatacji, rozregulowała. Można ustawić prawidłowo wirniki oraz wiele innych części. To na pewno bardzo istotna kwestia.