Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Pomoc prawna za granicą

Liczba polaków wyjeżdżających za granicę nie maleje. Wielu z nich rozpoczęło nowe życie poza granicami naszego kraju, inni z kolei wyjechali na krótki okres w celach zarobkowych. Po wyjeździe może się jednak okazać, że będziemy potrzebowali pomocy prawnika w obcym kraju. Jak znaleźć pomoc nie znając dobrze języka obcego?

Jak szukać polskiego prawnika w Niemczech?

prawnik polski w niemczechDziałania jakie powinniśmy podjąć w celu odnalezienia polskiego prawnika w obcym kraju opiszemy na przykładzie Niemiec. Jak łatwo się domyślić podstawę będzie stanowić dostęp do internetu. To tam odnajdziemy odpowiednią pomoc, której potrzebujemy. W internecie napotkamy portale, które zrzeszają grono prawników udzielających swojej pomocy w kwestiach prawnych w wielu krajach. Głównymi usługami jakie oferują, obejmują prawo pracy, prawo karne, prawo rodzinne oraz prawo socjalne. Sam prawnik polski w niemczech jest w stanie zaoferować swoje usługi nawet w przypadku najbardziej złożonych sytuacji.  Do najczęstszych problemów z jakimi zgłaszają się polscy pracownicy, wykonujący pracę w Niemczech należy bezprawne wypowiedzenie umowy przez pracodawcę. Zadaniem należącym do prawnika w takiej sytuacji jest walka o uzyskanie maksymalnej kwoty odszkodowania z powodu utraty zatrudnienia. Oprócz podstawowej pomocy w kwestiach prawnych możemy także liczyć na usługi prawne w dziedzinach takich jak prawo transportowe i spedycyjne, zakładanie spółek w Niemczech, prawo własności intelektualnej, prawo nieruchomości czy prawo budowlane i prawo umów o dzieło.

Osoby, które choć raz były poza granicami kraju doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak trudną przeszkodą jest bariera językowa. Codzienne funkcjonowanie może okazać się niezwykle trudne. Nie dziwi zatem fakt, że osoby będące w jakimkolwiek konflikcie z prawem poszukują w obcym kraju prawnika, który będzie posługiwał się ich ojczystym językiem.