Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Pompa ciepła i studnia w domu za miastem

Jako posiadaczka domu pod miastem, która mieszka tam od prawie roku wiem, jakie ma on swoje ograniczenia. Mamy tylko jeden autobus międzygminny, który w weekend jeździ tylko raz na godzinę, autobusów nocnych nie mamy, więc bez samochodu się nie obędzie.

Pompa ciepła i studnia głębinowa to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy mieć odrobinę cywilizacji na odludziu

pompa ciepłaMamy co prawda mały sklepik spożywczy, ale nie dostanie się w nim wszystkiego i muszę robić większe zakupy na cały tydzień jak wracam z pracy, żeby potem nie wyjeżdżać. Mamy również słabe oświetlenie, ale na szczęście mój dom znajduje się blisko ulicy asfaltowej, także nie jadę długo w ciemnościach. Musiałam także zadbać o wiercenie studni głębinowych. To jedyne wyjście by mieć w mojej miejscowości dostęp do wody, bo innego źródła nie ma. Na szczęście tutaj w małopolsce są dobre firmy, które wykonują wiercenie studni, więc nie miałam z tym większego problemu. Najważniejsze, że miałam nareszcie bieżąca wodę. W gruncie rzeczy było to nawet korzystne rozwiązanie, bo woda miejska nie zawsze jest dobrej jakości, a żadna awaria ani zakręcenie kurka mnie nie dosięgnie, chyba, ze nagle wszystkie studnie głębinowe postanowią ogłosić strajk i przestaną pobierać wodę. Musiałam także sama zadbać o swoje miejsce parkingowe. Mój stary garaż blaszany by się nie nadawał, więc niezbędny był garaż murowany. Przynajmniej dzięki niemu nie musiałam się martwic o skrobanie szyb w zimie, ani nagrzewnie się samochodu w lecie. Na podjeździe miałam jednak tyle miejsca, że nie musiałam za każdym razem wjeżdżać do garażu a tylko przez działkę, jeśli wiedziałam, że wpadam do domu tylko na chwilę, a potem jadę dalej. Ważne też były odwierty pod pompy ciepła s?la?sk, które robiła mi firma ze śląska. Wybrałam ten rodzaj ogrzewania, bo wydawała mi się najbardziej ekonomiczny i łatwy w użytkowaniu.

Nie musiałam chodzić do kotłowni i dorzucać do pieca, ani zastanawiać się, kiedy pojechać kupić materiał grzewczy, bo wszystko miałam na miejscu. Pompy ciepła to świetne rozwiązanie moim zdaniem i mogę śmiało polecić je każdemu kto ma dom za miastem.