Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Pomysł na weekend – spływy kajakowe

 

Ładna pogoda sprzyja wypoczynkowi poza czterema ścianami i choć każda forma ruchu jest dobra warto pomyśleć o bardziej niecodziennym sposobie spędzania wolnego czasu poza domem jakim jest spływ kajakowy. Takie spływy są obecnie dość łatwo dostępne, a zabawa płynąca z takiej aktywności ruchowej jest naprawdę ogromna. Co zatem warto wiedzieć o spływach kajakowych, jeśli zastanawiamy się nad wybraniem się na nie?

Spływy kajakowe – co warto wiedzieć

spływy kajakowe WkraSpływy kajakowe choć w Polsce dość dostępne, ponieważ znajdują się tu wiele rzek umożliwiających stworzenie ciekawych tras spływów nie są szczególnie popularne. W dużej mierze winien jest temu brak informacji odnośnie tego czym są takie spływ i kto może w nich uczestniczyć. Otóż spływy kajakowe jak sama nazwa wskazuje to rodzaj pływania kajakiem zgodnie z nurtem rzeki, gdzie z punktu A płynie się w punkt B. Trasy jeśli chodzi o spływy kajakowe są bardzo różne zarówno, jeśli chodzi o ich długość jak i trudność. Do najtrudniejszych tras zalicza się te na wąskich rzekach na których znajduje się wiele przeszkód jak np. powalone pnie drzew oraz te organizowane na rzekach górskich. Jednak ilość tego tupu tras jest raczej dość małą,a  co za tym idzie nawet osoby całkiem początkujące są w stanie znaleźć ofertę takiej trasy z którą bez problemu sobie poradzą. Warto wiedzieć, że kajaki wynajmowane na czas spływu są bardzo stabilne, a co za tym idzie o wywrotkę jest naprawdę bardzo trudno, dodatkowo zawsze mamy na sobie kamizelki, dzięki czemu na taki spływ mogą iść także osoby nie umiejące pływać czy nawet dzieci pod kontrolą rodziców Jeśli chodzi o organizacje to zwykle w naszej okolicy uda nam się coś znaleźć, choć nie każda wypożyczalnia się tym zajmuje. Popularne są takie spływu jak spływy kajakowe Wkra, Piaśnica, rzadziej spływy na Wiśle. Choć można także znaleźć wiele innych ofert organizacji spływów kajakowych.

Spływ kajakowy jest bardzo ciekawa alternatywą, jeśli chodzi o aktywny wypoczynek. I wbrew powszechnej opinii na taki spływ może się udać niemal każdy, dlatego warto choćby spróbować.