Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Praktyczna butelka dla niemowlaka

 

Pediatrzy zalecają, aby przynajmniej przez pierwsze sześć miesięcy karmić dzieci wyłącznie mlekiem mamy, ponieważ jest ono najlepszym pożywieniem dla malucha. Później można rozszerzać dietę i podawać płyny z butelek ze smoczkiem.

Jaką pojemność ma butelka dla niemowlaka?

butelki dla niemowląt jakie wybraćKarmienie dziecka mlekiem z butelki jest kolejnym krokiem po karmieniu piersią. Jeżeli mama planuje kontynuować karmienie piersią i łącznie go z butelką, to warto wybrać model naśladujący jej pierś, aby maluch nie odrzucił ssania piersi na rzecz smoczka, który jest znacznie łatwiejszy w obsłudze niż sutek. Butelki dla niemowląt jakie wybrać wie najlepiej lekarz pediatra lub doradca laktacyjny. Musi ona przede wszystkim być dostosowana do wieku dziecka. Dla noworodków są w najmniejszej pojemności i konsekwentnie się zwiększają wraz z wiekiem. Najmniejsza pojemność, to sto pięćdziesiąt milimetrów, a największe butelki mają nawet trzysta pięćdziesiąt mililitrów. Ważny jest ich kształt, aby można było je wygodnie trzymać w dłoni. Jeżeli ma to być model dla starszego dziecka, to butelka powinna pasować do jego małych rączek, gdyż z pewnością sam będzie z niej korzystał. Większość modeli butelek jest wykonana z tworzywa sztucznego, które jest odporne na wysokie i niskie temperatury. Są lekkie, więc dziecko może z nich samodzielnie korzystać. Co najważniejsze, nie zawierają one szkodliwych dla zdrowia substancji oraz posiadają niezbędne certyfikaty jakości. Warto mieć w zapasie kilka stuk butelek, bo zawsze się przydadzą.

Co jakiś czas, należy w butelkach wymieniać smoczki na nowe, ponieważ zużywają, a także ich wielkość musi być dopasowana do wieku dziecka. Z pewnością przydadzą się one dziecku do drugiego roku życia, gdyż później picie mleka z butelki nie jest konieczne.