Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Proces odwróconej osmozy

 

Błyskawiczny postęp technologiczny a co za tym idzie potęgujące zanieczyszczenie środowiska, skłaniają do poszukiwania nowych rozwiązań. Nasze działania coraz częściej pojawiają się w najbliższym otoczeniu, a mianowicie w warunkach domowych.

Zalety odwróconej osmozy

filtr odwróconej osmozyW wyniku procesu odwróconej osmozy zanieczyszczona woda, czyli roztwór o większym stężeniu przepływa do roztworu o mniejszym stężeniu. Wszystko to dzieje się za sprawą zastosowania tzw. półprzepuszczalnych błon osmotycznych. W celu ochrony przed dużym stężeniem chloru, membrana powinna być wyposażona dodatkowo w filtr węglowy. Filtr odwróconej osmozy w skuteczny sposób oczyszcza wodę wodociągową, pozbawiając ją wszelkich zanieczyszczeń. Przefiltrowana już woda nie posiada zanieczyszczeń mechanicznych, bakterii i wirusów oraz metali ciężkich. Dużą zaletą filtrów jest zatrzymywanie wszelkich substancji drażniących oraz alergenów, dzięki temu z takiej wody mogą spokojnie korzystać alergicy. System filtracyjny montowany jest w prosty sposób w szafce zlewozmywakowej kuchni lub w szafce umywalkowej  w łazience. Standardowy system filtracji opiera się na kilku etapach : podłączeniu do sieci wodociągowej, zastosowaniu kilku stopni filtracji, zamontowaniu zbiornika magazynującego wodę oraz odprowadzeniu wszelkich zanieczyszczeń do kanalizacji. Dobre systemy filtracji zapewniają długą żywotność (ok. 10 lat), wykonane są z materiałów przyjaznych środowisku. Mogą być też zaopatrzone w specjalne wkłady do mineralizacji – uzupełniające wodę w wapń, potas, magnez i sód.

Proces filtracji jest bardzo skuteczny, dlatego warto zainwestować w urządzenie, które wyeliminuje wszelkie zanieczyszczenia. Bez zastanowienia, można taką przefiltrowaną wodę używać do wszystkich celów domowych oraz bezpośrednio do picia bez konieczności gotowania.