Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Profesjonalne odtrucie alkoholowe

Dla wielu ludzi impreza bez alkoholu jest nieudana. Często pijemy bez umiaru, a potem kolejnego dnia mamy wielkiego kaca i czujemy się fatalnie. To zupełnie normalne zjawisko, bo alkohol jest silną trucizną, która powoduje wielkie spustoszenie w organizmie.

Przebieg detoksykacji alkoholowej w domu

odtrucie alkoholowe w domuOrganizm osoby spożywającej alkohol zostaje zatruty, czego dowodem są liczne objawy świadczące o tym, że jest ktoś pod wpływem alkoholu. Jednak zawsze najbardziej nieprzyjemne w skutkach są objawy występujące kolejnego dnia, które ogólnie nazywamy kacem. Jeżeli mamy mało czasu i musimy szybko być w formie, to najlepsze jest odtrucie alkoholowe w domu przeprowadzane przez profesjonalnego lekarza. O możliwości przeprowadzenia takiej detoksykacji, decyduje lekarz, którzy najpierw wykonuje dokładne badania, na podstawie których stwierdza, czy pacjent się nadaje do leczenia w domu, czy jego stan wymaga hospitalizacji. Kolejnym krokiem jest dożylne podanie niezbędnych elektrolitów, witamin z grupy B oraz glukozy, ponieważ pomagają one w szybkim oczyszczeniu organizmu z toksyn. W zależności od stanu pacjenta, może być konieczne podanie leków przeciw padaczce, lub przeciwwymiotnych. Lekarz, który przeprowadza odtrucie alkoholowe w warunkach domowych, musi mieć ze sobą mobilny sprzęt, umożliwiający wykonanie badania EKG, USG i podstawowych badań laboratoryjnych z krwi i moczu. Pacjent po takim odtruwaniu może szybko powrócić do zdrowia i nabrać sił. Często w domowych warunkach pacjenci lepiej reagują na odtruwanie.

Z detoksykacji może korzystać każdy, kto znacznie zabalował i wypił spore ilości alkoholu, które spowodowały duży uszczerbek na zdrowiu. Odtruwanie zwykle trwa parę dni, po których można powrócić do codziennego życia. Odtrucie alkoholowe jest też elementem leczenia osoby uzależnionej.