Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Profesjonalne pomiary instalacji

W każdym budynku mieszkalnym znajduje się instalacja elektryczna, a czasem także gazowa. Ich montaż następuje najczęściej na etapie budowy budynku. Dla bezpieczeństwa mieszkańców, jej stan powinien podlegać regularnym przeglądom.

Czym się dokonuje pomiarów instalacji elektrycznej?

pomiary instalacji elektrycznej warszawaDzięki właściwie wykonanej instalacji elektrycznej, w lokalach mieszkalnych i na klatkach schodowych jest prąd. Korzysta z niej codziennie każdy mieszkaniec, więc jest intensywnie eksploatowana. Choć jej sprawność jest liczona w długich latach, to wymaga regularnych przeglądów technicznych. Jeżeli potrzebne nam są właściwe pomiary instalacji elektrycznej Warszawa jest miastem, w którym wykonują je profesjonalni elektrycy z odpowiednimi uprawnieniami. W trakcie przeglądu stanu technicznego budynku, dokonywana jest szczegółowa kontrola instalacji elektrycznej oraz jej pomiary przy użyciu odpowiednich narzędzi. Dokonanie pomiarów, to nie tylko sprawdzenie, czy w gniazdku jest napięcie, ale szereg czynności mających na celu sprawdzenie jak się instalacja zachowa w chwili określonej awarii i czy nadal będzie bezpieczna. W trakcie kontroli budynku, dokonuje się pomiarów rezystancji izolacji, wyłączników RCD, ciągłości połączeń przewodów ochronnych i wyrównawczych, czy pomiar rezystancji uziemienia. Po wykonanym przeglądzie, konieczne jest sporządzenie przez elektryka, protokołu, w którym będą zawarte wszystkie wyniki wymienionych powyżej pomiarów, wraz z wyszczególnieniem urządzeń, które do tego celu zostały wykorzystane.

Przy wykonywaniu pomiarów, elektrycy korzystają przynajmniej z kilku rodzajów mierników, ponieważ w protokole muszą podać kilka wyników do każdego pomiaru. W razie wątpliwości, trzeba także opisać wszelkie uwagi, czy nieścisłości w trakcie pomiarów.