Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Przeciwsmogowe maski to konieczność

Środek lata, piękna upalna pogoda i aż chce się wyjść z domu i pooddychać świeżym powietrzem, tylko czy aby na pewno jest ono świeże? Jesienią i zimą wszyscy naokoło mówią o smogu, a jak sytuacja wygląda latem, kiedy nie trzeba dogrzewać mieszkań i domów?

Przeciwsmogowe maski chronią nasze zdrowie

maski przeciwsmogoweWskaźniki i czujniki smogu pokazują smutną prawdę, że nawet przy upałach i wydawałoby się pięknej pogodzie smog unosi się w powietrzu. Jest go oczywiście sporo mniej niż zimą, ale jest i cały czas szkodzi naszemu zdrowiu i może nas nawet po cichu i po trochu zabijać. Nie jesteśmy jednak zupełnie bezbronni. W tej chwili maski przeciwsmogowe dostępne są w większości dużych marketów, można się w nie również zaopatrzyć przez internet. Dobra maska powinna przylegać do twarzy, posiadać odpowietrzniki oraz filtry – najlepiej wymienne, ponieważ przy dużym zanieczyszczeniu będą się zapychać i tracić efektywność. Koszt takiej maski waha się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, ale jest to inwestycja w nasze zdrowie. Czym szkodzi oddychanie zanieczyszczonym powietrzem? Może ono prowadzić do astmy oraz różnego rodzaju chorób układu oddechowego w tym również alergii. Obniża odporność całego organizmu, wywołuje choroby układu krążenia oraz serca, a nawet powoduje powstawanie chorób nowotworowych. Mnie to przeraża zwłaszcza, że mieszkam w dużym mieście i nie mam możliwości ucieczki przed takim szkodliwym powietrzem. Nie czekam jednak, aż nasze państwo coś z tym zrobi – na to potrzeba wielu lat i wielu działań w różnych sferach naszej gospodarki. Ja już dawno zaopatrzyłam się w maskę chroniącą mnie przed smogiem.

Ochrona antysmogowa wciąż w naszym kraju jest postrzegana jako dziwactwo, ale statystyki są nieubłagane co roku mnóstwo ludzi w naszym kraju umiera z powodu chorób będących skutkiem smogu i zanieczyszczonego powietrza. Najwyższy czas aby zacząć dbać o własne zdrowie.