Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Przed usługami sprzątającymi ochrona czy monitoring?

Włamania do bogatych osiedli zdarzają się coraz częściej. Złodzieje nie są już zainteresowani domkami jednorodzinnymi na przedmieściach, ponieważ większość z nich ma założony alarm, są pod obserwacją firm ochroniarskich, albo mają na podwórku wielkie i groźne psy, takie jak owczarek niemiecki, pitbull czy rottweiler. Czasem nawet usługi porządkowe potrafią być złodziejami.

Usługi porządkowe – jak się bronić przed nimi?

usługi sprzątająceNie warto więc ryzykować wpadki dla takiego włamania. Lepsze będą blokowiska, bo łatwiej jest się do nich dostać, często mają tak samo dobrze wyposażone mieszkania jak domy na przedmieściach, a ryzyko złapania jest mniejsze. Spółdzielnie mieszkaniowe, czy sami mieszkańcy sami biorą sprawy w swoje ręce i chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo. Usługi porządkowe we Wrocławiu są ważne, ale ważniejsza jest ochrona. Co nam to czystym mieszkaniu, skoro zostanie ono łupem dla włamywacza? Trzeba pomyśleć o zabezpieczeniach, dzięki którym łatwiej będzie przeciwdziałać złodziejowi. Dobre, solidne drzwi i zamki antywłamaniowe na pewno będą pomocne, ale trzeba myśleć globalnie i zainwestować w monitoring lub w ochroniarza. Inaczej to tylko mycie okien, kiedy reszta mieszkania jest zaniedbana. Co zatem jest lepsze: zainstalowanie kamery, czy wynajęcie ochroniarza? Kamery są dobre, ponieważ mogą uchwycić twarz potencjalnego złodzieja. Można ich zainstalować wiele, wiec będą obserwować każdy zakamarek budynku. Jednak kamera nie zatrzyma złodzieja, nie zawsze da się go złapać i odzyskać skradzione przedmioty. Z drugiej strony ochrona nie może mieć oka na wszystkie mieszkania, zawsze może się wkraść błąd ludzki, ale jeśli ochroniarz zauważy złodzieja to może go sam zatrzymać aż do przyjazdu policji. Najlepszym rozwiązaniem byłby monitoring i ochroniarz, który go pilnuje. Jeśli nic się nie dzieje, to zostaje w swoim boksie, a w razie potrzeby może wkroczyć do akcji.

Firmy oferujące sprzątanie klatek schodowych i pielęgnację zieleni też mają czasem swojej ofercie ochronę obiektów, bo chcą być uniwersalne i oferować, jak najwięcej usług. Zatem pamiętajmy, że w blokowiskach ważne jest nie tylko sprzątanie, ale również ochrona budynków, więc warto zainwestować pieniądze w bezpieczeństwo mieszkańców. To pozwoli nam zaoszczędzi późniejszych problemów, a nasze osiedle będzie uznawane za spokojniejsze.