Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Przewaga wentylacji mechanicznej nad wentylacją naturalną

W każdym domu warto zadbać o instalację wentylacji mechanicznej. Wiadomo, że znacznie częściej stosuje się wentylację naturalną. Trzeba jednak przyznać, że nie jest ona wystarczająca. Nie można też mylić wentylacji z klimatyzacją. Klimatyzatory niestety powodują gwałtowną zmianę temperatury.

Czynniki wpływające na wymianę powietrza w rekuperatorach

rekuperatory do kupienia w PoznaniuWchodząc do klimatyzowanego pomieszczenia z zewnątrz, gdzie panuje 30 stopni Celsjusza, można łatwo nabawić się ostrego zapalenia migdałków, czyli popularnej anginy. Wentylacja działa zdecydowanie mniej inwazyjnie, a do pomieszczeń dostarczane jest zawsze świeże powietrze. Główną wadą wentylacji naturalnej jest to, że zakres jej działania jest ograniczony. W wentylacji naturalnej różnica ciśnień wytwarzana jest przez różnice w temperaturze lub przez wiatr. Nie jest ona jednak tak duża, by przewietrzyć całe pomieszczenie. Wtedy trzeba zastosować rekuperatory do kupienia w Poznaniu. W wentylacji mechanicznej dochodzi do wymiany powietrza zupełnie niezależnie od tego, jakie są warunki atmosferyczne na zewnątrz. Ta wymiana powietrza jest po prostu wymuszana przez rekuperator. Wymuszony przepływ powietrza można przeprowadzić już dzięki jednemu urządzeniu do wentylacji. Oczywiście jeśli pomieszczenie jest duże, warto zastosować kilka instalacji wentylacyjnych, aby cały system był sprawniejszy. Jest wiele sposobów wymiany powietrza między pomieszczeniem a środowiskiem zewnętrznym – w związku z tym jest też kilka rodzajów wentylacji mechanicznej.

Ważny jest również kierunek ruchu powietrza do wentylowanego pomieszczenia, a nawet różnica ciśnień wewnątrz i na zewnątrz, dzięki której do wymiany dochodzi. Rekuperatory mogą mieć różną moc. Ich wybór zależy głównie od wielkości pomieszczenia, budynku, w którym zamierzamy zainstalować urządzenia do wentylacji.