Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

myjka ultradźwiękowa

Przygotowanie do czyszczenia – myjka ultradźwiękowa

Aby móc rozpocząć druk sitodrukowy najpierw musimy się do niego porządnie przygotować. Potrzebne do tego są na pewno materiały. Sztancownica, która przygotuje specjalnie wykrojone arkusze.

Myjka ultradźwiękowa i czyszczenie narzędzi

myjka ultradźwiękowaPóźniej te arkusze trzeba zadrukować farbami do sitodruku. Rozróżniamy kilka rodzajów farb. Od rozpuszczalnikowych, przez wodne i plastizolowe, aż do farb UV. W druku sitodrukowym można również drukować na foliach samoprzylepnych lub papierze w roli. Po zadrukowaniu papiery lub foli można z niej wykrawać etykiety. Do wykrawania etykiet służy specjalna maszyna. Taką metodę nazywamy semi rotacja. Dzięki semi rotacji możemy wykonać bardzo wiele etykiet w bardzo krótkim czasie. Trzeba jedynie zaprogramować odpowiednio komputer i możemy ruszyć do działania. Wszystkie użyte narzędzia po naszej pracy bez problemu umyje myjka ultradźwiękowa. Za jej sprawą narzędzia będą wyczyszczone z każdego możliwego brudu. Jednak sitodruk to bardzo ciężka i wymagająca praca. Trzeba mieć do niej wiele cierpliwości. Drukarz sitowy musi mieć ogromną wiedzę i precyzję. Podczas napinania siatek musi dokładnie odmierzyć siłę napięcia. Jeżeli siła napięcia byłaby zbyt duża siatka w czasie pracy na sicie może pęknąć. Nie jest to dobre, ponieważ całą pracę trzeba zaczynać od nowa.

Jeżeli pęknie sito trzeba na sztancownicy wykroić kolejną partię materiału, który drukujemy za pomocą sitodruku. Natomiast jeżeli sito jest napięte odpowiednią siłą można pracować spokojnie. Po takiej pracy ma się satysfakcję z wykonanej roboty.