Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Publiczne i prywatne domy opieki dla osób starszych

Decyzja o wysłaniu osoby starszej do domu opieki jest zawsze bardzo trudna. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie dla takiej osoby, jeśli i tak spędza całe dnie sama w domu, a nie radzi sobie z wieloma zadaniami.

Domy opieki dziennej oraz domy opieki całodobowej dla osób starszych

opieka nad osobami starszymi bydgoszczNajgorsze jest jednak to, że wiele starszych osób cierpi na depresję, która wynika z ogromnej samotności, z jaką mają do czynienia ci ludzie. Często pozostawiani są samym sobie, nieodwiedzani przez własne dzieci, wnuki. O problemie depresji wśród osób starszych mówi się coraz więcej i dobrze, że zwraca się na to uwagę. Na pewno receptą na przeżywaną samotność jest dom opieki, w którym osoby starsze nie będą już same. Tam mogą w końcu poczuć się ważne, potrzebne i szczęśliwe, a co najważniejsze – są otaczane przez inne osoby z podobnymi problemami. Do domów opieki trafiają nie tylko osoby chore, które np. nie mogą poruszać się o własnych siłach, ale często też osoby zdrowe, stare, którymi nie ma się kto zajmować. W tych domach sprawowana jest profesjonalna opieka nad osobami starszymi bydgoszcz, ponieważ to właśnie tam zatrudniane są pielęgniarki, opiekunowie osób starszych, animatorzy (przygotowują dla osób starszych różne zajęcia). Ponadto w domach opieki osoby starsze znajdują się pod kontrolą lekarską praktycznie przez cały czas. Ogólnie można podzielić domy opieki na publiczne oraz prywatne. Oprócz tego istnieją domy opieki dziennej i całodobowej.

Domy opieki dziennej to takie, w którym sprawowana jest opieka nad osobami starszymi tylko w ciągu dnia – później osoba starsza jest zabierana przez rodzinę. Domy opieki całodobowej wiążą się ze zmianą miejsca zamieszkania osoby starszej – przebywa ona w ośrodku cały czas. Najbardziej kompleksowe usługi opieki nad osobami starszymi świadczone są w ośrodkach całodobowych.