Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

rękawice robocze

Rękawice robocze – jakie powinny być?

Wiele przedsiębiorstw, między innymi takich pracujących w branży ogrodniczej, samochodowej, naprawczej, przemysłowej, potrzebuje do swojego działania wiele różnych sprzętów i akcesoriów.

Rękawice robocze i inna odzież ochronna

Do tego dochodzą oczywiście jeszcze niezbędne szkolenia, które przygotująrękawice robocze pracowników do pracy. Wszystko im wytłumaczą i zapewnią im bezpieczeństwo. Takimi szkoleniami są między innymi szkolenia bhp, czyli szkolenia dotyczące zachowania bezpieczeństwa w pracy i zachowywania podstawowych zasad higieny. Takie szkolenia bhp są konieczne, żeby kontrola z inspekcji pracy nie wykazała w naszej firmie nieprawidłowości. Do tego dochodzi oczywiście odzież robocza. Jaka powinna ona być? Czy musi spełniać jakieś normy, mieć odpowiednie atesty? Jakie właściwości musi mieć? Czy warto w nią zainwestować? Czy odzież robocza to wszystko czego nam trzeba, czy też musimy mieć także inne rzeczy, na przykład buty robocze urgent?
Na pewno odzież robocza powinna być plamoodporna, czyli taka, na której zabrudzenia się nie osadzają lub można je bardzo łatwo sprać. W końcu odzież robocza jest po to, żebyśmy uniknęli zabrudzenia naszych ,,normalnych?, codziennych ubrań. Musi być zatem mocna, odporna, trwała, taka, ze się nie rozerwie, nie wypali się w niej dziura, nie zostanie przecięta. Do tego dochodzą jeszcze rękawice robocze. Są one niezbędnym wyposażeniem praktycznie każdego zakładu pracy. Takie rękawice muszą być podwójne lub specjalnie wzmacniane, żeby się nie przecierały. Muszą być wykonane z mocnego materiału, który się nie rozerwie, a ochroni nasze ręce przed działaniem szkodliwych substancji.

Takie rękawice robocze muszą być oczywiście wymieniane co jakiś czas, bo tak jak odzież robocza, czy buty robocze urgent wszystko się niszczy i nadaje się do okresowej wymiany w celu bezpieczeństwa.