Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Rozmowa o suplementacji dla sportowców

 

Siłownia dzisiaj to coś trendy, dlatego zauważalnie wzrosła ilość osób uczęszczających na kilkugodzinne maratony wzmożonego wysiłku fizycznego. Sam jestem jednym z tych osób, która niedawno zaczęła swoją przygodę z wyciskaniem ciężarów. Mając o tym znikome pojęcie, dużo czytałem w internecie, o prawidłowej technice, o sesjach treningowych oraz o odpoczynku. Jeden z kolegów, którego spotkałem na siłowni uzmysłowił mnie dodatkowo w temacie suplementacji.

Pouczająca dyskusja o zaletach białka dla sportowców

białko dla sportowcówJedno z pierwszych pytań, które znajomy mi zadał to jakie i czy w ogóle stosuje odżywki. Mogłem bez chwili zastanowienia odpowiedzieć, że nie, dodatkowo argumentując to początkami wizyt na siłowni. Pomijając zdziwienie, na jego twarzy można było również dostrzec grymas niezrozumienia. Przekazał mi, ze nawet początkujący, a może również przede wszystkim taka osoba jak ja powinna sięgnąć przynajmniej po białko dla sportowców. Brak prawidłowego przygotowania do ćwiczeń będzie skutkowało brakiem efektów. Brak efektów doprowadzi do zmniejszenia zainteresowania siłownią, a to z kolei skończy się wypisaniem się. Sam ćwiczy od ponad pięciu lat i powiedział mi, że gdyby sam wiedział jak ważna jest prawidłowa i zbilansowana dieta jest ważna dla rozwoju i poprawy sylwetki, to zaopatrzył by się w suplementy na samym początku. Mi jako osobie bardzo szczupłej trudno będzie rozbudować masę mięśniową bez odpowiedniej ilości dziennych „zdrowych” kalorii. Przede wszystkim chodzi o dodatni bilans energetyczny oraz właściwą ilość potrzebnych witamin i minerałów. Polecił mi również sklep internetowy, na którym oprócz produktów do zakupu, znajdę również informacje tłumaczące ich przeznaczenie.

Po takim wywodzie z jego strony, nie zastanawiałem się długo i już tego samego dnia po przyjściu do domu, zalogowałem się do wspomnianego sklepu i dowiadując się kilku ciekawych faktów, zamówiłem paczkę odpowiednich odżywek.