Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Różnice społeczne najbardziej widać w sklepie

Z pewnością nie sposób nie zauważyć, że nasze społeczeństwo jest podzielone na grupy osób, w zależności od ich pozycji finansowej.

Gdzie łatwiej zobaczyć różnice społeczne jak w sklepie lub na parkingu?

mercZ przykrością zauważamy fakt, że już wśród najmłodszych dzieci, nawet tych uczęszczających do przedszkola, widoczne są podziały spowodowane tym, ile rodzice którego z nich posiadają pieniędzy. Jeżeli któryś maluch odwożony jest codziennie do przedszkola nowiutkim, błyszczącym samochodem, który sprawia wrażenie, jakby nawet jego ramka tablicy rejestracyjnej była codziennie czyszczona i polerowana, nietrudno wyobrazić sobie, w jakim dobrobycie żyje. Z pewnością tabliczka z numerem domu, znajdująca się na ścianie budynku, w którym mieszka, będzie miała na sobie nazwisko, doskonale znajome w wysokich kręgach. Kto wie, może będą tam mieszkać znani polityce, właściciele dużych firm albo przedsiębiorcy, którzy swoją działalnością obejmują dużą część Europy. Ciężko w takim razie oczekiwać od nich, żeby w jakikolwiek sposób starali się chować ze swoim bogactwem ? jeśli chcą, niech nawet ich ramka do tablicy rejestracyjnej będzie wykonana z czystego złota. Oczywiście w większości przypadków do przedszkoli czy też szkół chodzą jednak dzieci z normalnych rodzin, o przeciętnym statusie społecznym. Bardzo często na lekcje odwożone są przez tatę w podstarzałym, długo już używanym samochodzie, którego ramki do tablic rejestracyjnych bardzo często bywają w kilku miejscach popękane. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego ? największy procent dzieci w publicznych miejscach edukacji to właśnie dzieciaki z rodzin, które nie mogą narzekać na to, że ciężko im związać koniec z końcem, ale również nie należą do osób specjalnie bogatych, które mogą sobie pozwolić na każdą zachciankę. Nie sposób jednak ukryć pewnych różnic pomiędzy nimi. Wystarczy choćby zerknąć na buty, w których chodzą.

Zawsze znajdą się dzieci, których każda para butów będzie markowa, będą wśród nich też takie, które większość swoich butów przyniosły z okolicznego bazaru. Tego typu różnic nie sposób nie zauważyć.