Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Ściąganie towaru z półki

Nie w każdym magazynie zachodzi konieczność transportowania towaru na paletach. Jeśli magazyn jest częścią sklepu, to przy niewielkich zamówieniach zachodzi konieczność ściągnięcia z wysoko postawionej na regale palety, kilku sztuk towaru. Aby to zrobić, nie zdejmuje się palety wózkiem widłowym, a podjeżdża w konkretne miejsce podestem ruchomym. Dzięki niemu możemy znaleźć się na sporej wysokości i ściągnąć potrzebny nam towar.

Czy podest ruchomy często się psuje?

naprawa podestów ruchomychPodesty ruchome to urządzenia, które muszą wykazywać sporą trwałość i odporność na uszkodzenia. Bowiem są to maszyny dość mocno i regularnie eksploatowane każdego dnia przez wiele godzin. Jednakże zdarzają się awarie podestów ruchomych. W takiej sytuacji niemal zawsze wzywa się na miejsce serwisanta, najczęściej jest to przedstawiciel firmy, która dane urządzenie wyprodukowała. Każda naprawa podestów ruchomych musi zostać wykonana bardzo solidnie, bo od niej zależy bezpieczeństwo pracy pracowników przebywających na podeście. Serwisant najczęściej osobiście diagnozuje usterkę wykonując próbę działania podestu. Następnie, jeśli to błahostka, wymienia określone komponenty, a jeśli to coś poważnego, to zazwyczaj dzwoni po transport i zabiera maszynę do serwisu. W takiej sytuacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymamy podest zastępczy. Ważne jest to jak dbamy o sprzęt w firmie, bo nie od dziś wiadomo, że jeśli przykładamy dużą wagę do stanu sprzętu, to awarie występują dość rzadko.

Podnośnik mobilny to bardzo ważne urządzenie w magazynie. Bez niego może dojść do zatrzymania prac lub ich znacznego opóźnienia, gdy jego pracę będzie musiał zastąpić wózek widłowy. Dlatego warto dbać o sprzęt i zwracać uwagę na nawet najdrobniejsze usterki, bo to one mogą prowadzić do wystąpienia poważnej awarii.