Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Sklep ogrodniczy z funkiami

 

Lato w pełni, jednak niektóre gatunku roślin i kwiatów można jeszcze sadzić, a ty potrzebujesz czegoś do swojego ogrodu, bo jednak na wiosnę posadziłeś za mało. Funkie są idealnym wyborem, gdy chcesz ożywić ogród. Co na długi czas może zostać w naszym ogrodzie?

Piękno funkii ogrodowej

funkie sklepPosiadacze ogródków przy domu bądź rodzinnych ogródków działkowych w trochę dalszym miejscu od domostwa zapewne lubi wybierać ciekawe rośliny na swoją posesję. Szeroka oferta to kluczowy punkt, ponieważ każdy z nas ma inny gust i niekoniecznie musi poszukiwać kwiatów. Proponuje funkie sklep z nimi znajdziesz praktycznie wszędzie. Są to byliny należące do rodziny szparagowatych, które mogą pozostać w glebie na okres zimowy. Wywodzą się z terenów Azji. Rosną one na wysokość między 10cm a 1,5m. Należy pamiętać, iż uwielbiają nawodnioną glebę, aczkolwiek to czy będą w słońcu, czy w cieniu nie ma wielkiego znaczenia. Dlatego podlewaj je często, aby były piękne. Jak można się domyślić funkie mają parę odmian kolorystycznych liści. Zielono-żółte, żółte, zielono-białe i jeszcze kilka innych opcji. Z kolei ich kwiaty są głównie fioletowe albo białe. Na pewno wybierzesz idealną kolorystykę do swojego ogrodu. Kwitną między czerwcem a sierpniem, więc przez długi czas będzie można je podziwiać. I kiedy większość kwiatów skończy kwitnienie w lipcu one będą dalej prezentować się idealnie. Mimo to należy zwrócić uwagę na to, iż funkie lubią glebę żyzną i lekko kwaśną. A do tego ślimaki często je niszczą.

Funkie to piękne kwiaty, które możemy posadzić w naszym ogrodzie, aby cieszyły gości i nach samych przez parę miesięcy kwitnienia. Mimo to są całkiem wymagającą rośliną i należy dbać o ich nawodnienie, jak również odpowiednią glebę i użyźnienie kompostem.