Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Skuteczna ochrona przeciw kleszczom dla kota

Nie da się ukryć, że miłośników kotów przybywa z roku na rok. Te zwierzęta wcale nie muszą być samotnikami chadzającymi własnymi ścieżkami. Mogą być dla nas doskonałymi towarzyszami i są również wierne swoim opiekunom jak psy. Wiele osób posiada kota, który może również wychodzić do domowego ogródka. Wydaje nam się, że będzie tam bezpieczny. Faktem jest jednak to, że w trawie może czekać na niego coś bardzo niemiłego.

Jak ochronić kota przed kleszczami?

ochrona przeciw kleszczom dla kotaKażdy już chyba wie o tym, jak bardzo niebezpieczne mogą być kleszcze. W ciągu ostatnich lat zdecydowanie zaczęło ich przybywać i spotkać je można już nie tylko w lasach, ale również w domowych ogródkach. Osoby, które posiadają wychodzące koty, powinny uważać szczególnie, aby ich pupil nie został zaatakowany przez kleszcza. Wcale nie jest łatwo wyciągnąć ich ze skóry i mogą powodować choroby także u naszych ukochanych zwierzaków. Dobrze dobrana ochrona przeciw kleszczom dla kota sprawia, że zwierzak nie jest narażony na ataki tych owadów. Najwygodniejszą formą takiej ochrony są specjalne obroże. Nie powodują ucisku, nie wywołują żadnych podrażnień i nie mają zapachu, który denerwowałby kota. Sprawiają natomiast, że kleszcze nie są w stanie ugryźć zwierzaka, który jest w taki sposób zabezpieczony. Dzięki temu kot może nadal wychodzić na dwór i nie musimy się obawiać o jego zdrowie.

Faktem jest to, że kleszcze mogą wywoływać u ludzi bardzo poważne choroby. Tak samo działają na zwierzęta, które również mogą mieć przez nie problemy zdrowotne. Pamiętajmy o tym, aby chronić własnego kota i zabezpieczyć go w najlepszy sposób. Do wyboru mamy obroże, spraye, a nawet tabletki, które skutecznie odstraszają kleszcze. Dzięki temu wyjście zwierzęcia na dwór nie będzie już wywoływać niepokoju.