Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Sposób na ogrzewanie elektryczne

 

Jaką instalację ogrzewania wybrać? To pytanie zadaje sobie każda osoba budująca nowy dom lub robiąca gruntowny remont budynku z rynku wtórnego. Do wyboru mamy ogrzewanie gazowe, c.o. na węgiel, pellet lub elektryczne. Dziś przyjrzymy się ogrzewaniu elektrycznemu. Czy taka forma ogrzewania domu jest opłacalna?

A może dynamiczny piec akumulacyjny?

piece akumulacyjne dynamiczneOkazuje się, że tak. Gdy w pobliżu domu nie ma sieci gazowej coraz więcej ludzi decyduje się zainstalować właśnie ogrzewanie elektryczne. Przy wyborze takiej opcji odchodzi nam koszt ułożenia całej instalacji co ? wystarczy tylko kupić odpowiednie urządzenia. Obok tradycyjnych grzejników elektrycznych do wyboru mamy piece akumulacyjne. Dzielą się one na piece akumulacyjne dynamiczne oraz statyczne. Różnica polega na sposobie oddawania ciepła zgromadzonego w grzejniku do pomieszczenia. Piece akumulacyjne dynamiczne mają zamontowany specjalny wentylator, dzięki któremu można regulować temperaturę w pomieszczeniu. Dzięki tej funkcji są polecane do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Dzięki dobrze wyregulowanych piecach można zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Zwłaszcza gdy rozliczamy koszt zużytej energii elektrycznej w dwóch taryfach. Do wyboru są urządzenia stojące a także przystosowane pod zabudowę na przykład w szafkach kuchennych. Istnieje możliwość zamontowania takiego urządzenia również w łazienkach. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać moc pieca do wielkości pomieszczenia, w którym ma stać.

Cały system jest bardzo prosty w obsłudze. Każdy sam może decydować o czasie oraz ilości ciepła oddawanego przez piec. Jak wynika z przedstawionych danych ogrzewanie elektryczne dorównuje innym rodzajom ogrzewania zarówno pod względem wydajności jak i opłacalności. Jest to system warty rozważenia podczas wyboru instalacji ogrzewania do naszego domu.