Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Technologia mocno się zmienia

Coraz to szybciej rozwijający się świat i postępująca technologia dosięga nie tylko nowe to przedsiębiorstwa, które wyposażają się w nowe, coraz to bardziej wymagające oraz wydajne maszyny i urządzenia, ale i technologia zagląda do naszych domów sprawiając, że życie staje się coraz przyjemniejsze i prostsze a zarazem bezpieczniejsze.

Technologia zmienia się, a elektryka i informatyka wszędzie będzie grać pierwsze skrzypce

ElektrykNiegdyś stare piece, które służyły jako kuchnie grzane były żywym ogniem, który rozpalany i podtrzymywany był poniżej. Stwarzało to olbrzymie ryzyko pożarowe a zarazem było wyjątkowo niewydajne rozwiązanie ze względu, na potrzebę rozpalenia i gaszenia ognia do każdego gotowania. Stare, przestarzałe piece zastąpiły kuchenki gazowe, które były zdecydowanie bardziej wydajne a zarazem prostsze w użytkowaniu i bezpieczniejsze. Dodatkowe dodanie aromatów wonnych w przesyłanych instalacjach gazowych pozwoliło jednocześnie na wcześniejsze wykrywanie zagrożenia wycieku gazu i stanowiło ostrzeżenie przed ewentualnym zatruciem – czego nie było w przypadku pieców, które mogły zaczadzić użytkownika.
Dzisiejsze kuchenki gazowe natomiast powoli są wypierana przez oraz częściej stosowne kuchenki indukcyjne, które cieszą się coraz większą popularnością a zarazem podłączenie płyty indukcyjnej nie jest wymagającym procesem i wymaga jedynie wiedzy, czy samo mieszkanie było wcześniej przygotowane do zasilania urządzeń o takiej mocy. W przypadku braku przygotowania mieszkania w domu – przykładowo w znacznej części dzielnic takich jak wilanów czy pisaseczno i w miastach takich jak warszawa – dobry elektryk mokotów będzie mógł szybko i w miarę bezproblemowo przygotować daną instalację do zasilania urządzeń tak energochłonnych. Alternatywą dla takich rozwiązań jest również montaż mniejszych płyty indukcyjnych, które posiadają mniejszą ilość miejsc pod palniki.

W dzisiejszych czasach instalacja takich płyt stanowi jedne z najbardziej nowoczesnych oraz bezpiecznych rozwiązań pod względem technicznym.