Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Teledysk ślubny – alternatywa dla filmu

Kiedyś możliwość posiadania pełnometrażowego filmu z wesela była kuszącą propozycją dla wszystkich, jednak dziś goście zwykle są zmęczeni ciągłą obserwacją kamery i przymusem ciągłego pilnowania się. Dlatego coraz więcej par decyduje się na zatrudnienie kamerzysty, jednak tylko po to, aby był on w stanie zmontować teledysk ślubny, który będzie wyjątkową pamiątką dla pary młodej i zaproszonych gości.

Kilka słów o teledysku ślubnym

Teledysk ślubnyJak wygląda teledysk ślubny i czym różni się od tradycyjnego pełnometrażowego filmu ze ślubu i wesela? Otóż jak pewnie wiele osób wie, typowe filmy z wesela potrafią trwać nawet trzy lub cztery godziny. Kamerzyści nakręcają wszystko, od ślubu przez całe wesele. Ich cechą charakterystyczną jest to, że widzimy na przykład cały pierwszy taniec i słyszymy muzykę, która została puszczona lub też zagrana przez orkiestrę. Słyszymy również całe słowa przysięgi. Teledysk natomiast charakteryzuje się tym, że jest on bardziej pocięty i lepiej zmontowany. Znajdziemy tam płynne i łagodne przejścia. Cały teledysk składa się z wielu scen pełnych różnego rodzaju wstawkami będącymi pamiątkami dekoracji, kwiatów, młodej pary przy ołtarzu czy podczas pierwszego tańca. Inną rzeczą, która odróżnia teledysk od filmu jest podstawiona podczas montażu delikatna muzyka, zazwyczaj zmieszana z szybszą towarzyszącą tańczącym parom.

Dla wielu par, teledysk ślubny jest dużo lepszym rozwiązaniem, niż pełnometrażowy film. Jego zaletą jest to, że kamerzysta nie nagrywa cały czas tańczących par, przechodząc od jednej do drugiej, dzięki czemu nie czują się one skrępowane. Poza tym, niewątpliwą zaletą jest również lepszy montaż i większa wartość artystyczna, niż w przypadku typowych filmów, które często charakteryzują się niską jakością.