Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

szafa serwerowa

Transmisja informacji i szafa serwerowa

Dostarczanie informacji odbywa się często w sposób bezprzewodowy, często przy użyciu komunikacji wi-fi, rzadziej korzystając z Bluetooth. Taki sposób jednak bywa często dość wolny i zawodny.

Szafa serwerowa się przydaje

szafa serwerowaPrzykładowo komputer podłączony do sieci internet za pomocą wi-fi będzie miał mniejszą prędkość niż podłączony bezpośrednio do sieci. Każdy rodzaj komunikacji ma swoje wady i zalety. Komunikacja przewodowa oczekuje wykorzystania odpowiedniego okablowania, najczęściej jest to kabel skrętka. Gwarantuje natomiast szybkość przepływu danych oraz ich większe bezpieczeństwo. Bezprzewodowa komunikacja do przede wszystkim wygoda, uzyskana dzięki braku obecności kabli. Kabel światłowodowy także jest bardzo często wykorzystywany. On w przeciwieństwie do skrętki głównie jest używany z sieciach wewnętrznych pionowych i poziomych. Wykorzystując kable światłowodowe nie sposób obyć się bez przełącznicy. Przełącznica światłowodowa może posiadać różne parametry w zależności od potrzeb klienta. Takie urządzenie przypomina skrzynkę. Może posiadać kilka lub kilkanaście wejść. Używając skrętek często spotyka się pojęcie gniazdo keystone. Tego typu gniazdo służy do budowy punktów abonenckich. Jest to bez narzędziowy moduł transmisyjny e-lan. Nie wymaga przy montażu stosowania jakichkolwiek narzędzi. Przydaje się też szafa serwerowa.

Jest to bardzo dobra wiadomość. Wybierając poszczególne urządzenia i kable należy się zastanowić nad ich parametrami. Jak już zostało wspomniane typów jest bardzo wiele. Dotyczy to zarówno kabli światłowodowych jak i gniazd oraz kabli typu skrętka.