Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Uszczelnienie prysznica w łazience

W każdym domu, czy mieszkaniu znajduje się przynajmniej jedna łazienka. Wiadomo, ludzie muszą dbać o swoją higienę, a codzienne kąpiele są nieodzownym elementem naszego życia. W sytuacjach, kiedy chcemy zaoszczędzić przestrzeń w łazience, lub nie mamy jej za wiele, wybieramy montaż kabiny prysznicowej zamiast wanny. Wiąże się to z wieloma dodatkowymi elementami.

Jak zapewnić szczelność pod prysznicem?

silikonowe uszczelki do kabiny prysznicowejKiedy decydujemy się na postawienie w łazience kabiny prysznicowej musimy liczyć się z jej eksploatacją. Wiele elementów z czasem ulegnie zużyciu, a spory wpływ na to mają wszechobecna pod prysznicem wilgoć i środki chemiczne, jakich używamy do utrzymania kabiny w czystości. I tak z czasem musimy wymienić baterię, czy natrysk. Są jednak przypadki, kiedy ścianki kabiny zaczynają nam przeciekać i po kąpieli mamy sporo wody na podłodze. Nie musimy wówczas załamywać rąk i wymieniać ścianek lub nawet całej kabiny. Wystarczy zakupić silikonowe uszczelki do kabiny prysznicowej i zamontować je w miejsce starych, sparciałych uszczelek. Warto zwrócić uwagę na jakość materiału, z jakiego są wykonane, oraz w jaki sposób są wyprofilowane. Jedynie odpowiednio dobrane i dopasowane do naszej kabiny uszczelki spełniać będą swoją funkcję i powstrzymają przeciekanie wody. Montaż właściwych uszczelek zaoszczędzi nam ścierania podłogi i pomoże w utrzymaniu czystości w łazience.

Komfort codziennej czynności każdego z nas, czyli kąpieli zależy w sporej mierze od jakości wanny, lub kabiny prysznicowej. Jeśli chcemy, aby ten rytuał był niczym niezakłócony, zadbajmy o niezawodny stan naszych sprzętów. Jak to mówi przysłowie – diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego czasami najmniejsze detale, takie jak np. uszczelki prysznicowe, mogą mieć duże znaczenie.