Woda, jako produkt używany do picia przez ludzi, jest podstawowym produktem potrzebnym do życia. Dlatego zbiorniki w których się ją przechowuje, powinny być jak najbardziej do tego odpowiednio przystosowane. Niedopuszczalne jest, aby zbiornik na wodę był zardzewiały, czy też w inny sposób został uszkodzony.
Jak przechowuje się wodę?
Woda zdatna do picia jest przechowywana zgodnie z obowiązującymi normami. Specjalne zbiorniki na wodę muszą posiadać odpowiednie certyfikaty dopuszczające je do ogólnego użytku właśnie tego produktu. Woda nie zdatna do picia może być przechowywana w mniej rygorystyczny sposób, jednak jeśli jest przeznaczona dla ludzi, (choćby tylko do mycia) nie należy jej przechowywać w byle jakich zbiornikach, ponieważ brudna woda może prowadzić do wielu chorób, a w skrajnych wypadkach – nawet do niebezpiecznej epidemii. Znane są z historii wydarzenia, w których używanie brudnej wody doprowadziło do epidemii, dziesiątkującej ludność używającą takiej wody. W dzisiejszych czasach nie jest to już tak powszechne, ponieważ dziś posiadamy odpowiednie filtry uzdatniające wodę, które zabijają niebezpieczne bakterie i nie dopuszczają do ewentualnych grupowych zachorowań. Oczywiście, w całym tym procederze, same zbiorniki na wodę odgrywają wielką rolę. Gdyby były brudne, zardzewiałe, czy w jakiś inny sposób uszkodzone, żadne inne (pozytywne) działania nie mogłyby wyeliminować niezdrowych wydarzeń.
W zbiornikach na wodę można przechowywać różnego rodzaju produkty – jak woda do picia, podlewania, mycia, itp. Jednak powinny one być różne dla każdego rodzaju produktu. Nie można bowiem przetrzymywać wody do picia w zbiorniku używanym do przechowywania brudnej wody. Taka sytuacja mogłaby doprowadzić do nieprzewidzianych zdarzeń.