Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Wybór specjalisty w zakresie chirurgii klatki piersiowej

W Polsce brakuje specjalistów w dziedzinie chirurgii. Niemniej jednak w najlepszych szpitalach pracują wybitni specjaliści, którzy zajmują się nawet skomplikowanymi operacjami. Do skomplikowanych zabiegów z pewnością należą te wykonywane na otwartej klatce piersiowej.

Wskazania do wykonywania operacji na otwartej klatce piersiowej

chirurgia klatki piersiowej bydgoszczSą to zabiegi trudne ze względu na to, że w klatce piersiowej znajdują się bardzo ważne i silnie ukrwione organy tj. serce czy płuca. Każdy chirurg wie, że przed otwarciem klatki piersiowej trzeba podłączyć pacjenta do respiratora lub korzystać z worka ambu w trakcie zabiegu. W przeciwnym razie płuca od razu po otwarciu klatki piersiowej zapadną się (wynika to z różnicy ciśnień wewnątrz klatki piersiowej i poza nią). Na klatce piersiowej wykonywane są różne zabiegi. Najczęściej otwiera się klatkę piersiową wtedy, kiedy trzeba operować serce. Rzadziej otwiera się klatkę, by wyciąć guza w płacie płucnym. Z pewnością chirurgia klatki piersiowej bydgoszcz stoi na wysokim poziomie. Operacje na otwartej klatce są zazwyczaj długotrwałe, dlatego też wymagają zastosowania dość dużych dawek znieczulenia. Najpierw następuje premedykacja, czyli podanie takich leków jak np. butorfanol (przeciwbólowy) i medetomidyna (znieczulający). Do indukowania znieczulenia używa się np. propofolu. Te wszystkie leki prowadzą do pełnego znieczulenia.

Jest to stan neuroleptanalgezji – pacjent śpi i nie czuje bólu. Oczywiście otwieranie klatki piersiowej wiąże się z przecinaniem mostka lub/i żeber. To z kolei jest bardzo bolesne – nie w trakcie zabiegu, ale już po nim, kiedy pacjent się wybudzi. Wtedy stosuje się najsilniejsze leki przeciwbólowe. Do takich można zaliczyć np. morfinę. Oczywiście ból jest przemijający, ale pacjent kilka tygodni po zabiegu spędzi na pewno w łóżku, aż zrosną się kości.