Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Zaawansowany rejestrator samochodowy

 

Kamera samochodowa była podstawowym wyposażeniem każdego nieoznakowanego pojazdu patrolowego. Interwencje na drodze były bowiem bardzo często sytuacjami spornymi, których rozwiązanie znacznie ułatwiało posiadanie dokładnego nagrania z przebiegu interwencji.

Nowoczesne rejestratory do samochodu

rejestrator samochodowy z gps i wifiPodstawowe kamery posiadały jednak tylko ograniczoną funkcjonalność, dlatego do nowych pojazdów nieoznakowanych zazwyczaj wybieraliśmy modele znacznie bardziej rozbudowane i dające większe możliwości. Urządzeniem o optymalnej funkcjonalności pozostawał rejestrator samochodowy z GPS i wifi, bardzo nowoczesne i zaawansowane urządzenie, od niedawna używane jako standard w pojazdach interwencyjnych. Oprócz nagrywania obrazu z trasy, rejestrator zapisywał również prędkość pojazdu i jego położenie na mapie satelitarnej, a w razie potrzeby mógł również służyć jako nawigacja, posiadając identyczny interfejs i możliwość wyznaczenia najszybszej drogi do punktu docelowego zgodnie z wymaganiami kierowcy. Połączenie bezprzewodowe służyło natomiast do parowania rejestratora z dowolnym urządzeniem przenośnym, tabletem czy nowoczesnym telefonem. Takie połączenie umożliwiało odbiór obrazu z rejestratora na wybranym urządzeniu, jak również zdalne sterowanie funkcjami i nawigacją. Obraz, natomiast, zapisywany był w najwyższych rozdzielczościach w formacie umożliwiającym łatwe odtworzenie materiału na dowolnym urządzeniu stacjonarnym czy przenośnym.

Mimo bardzo dużej ilości funkcji  i możliwości, rejestrator ten nie należał do urządzeń szczególnie dużych. W dalszym ciągu mógł być zamontowany na pulpicie samochodu bez przeszkód, nie zasłaniając widoczności w trakcie jazdy. Mógł być on sterowany zarówno przez kierowcę jak i pasażera, choć najwygodniejsze było operowanie rejestratorem zdalnie, z poziomu sparowanego urządzenia.