Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Zabezpieczenie ładunku: zawiesia i pasy transportowe

 

Bezpieczeństwo ładunku w czasie jakiegokolwiek transportu czy przenoszenia jest bardzo ważne. Chodzi nie tylko o koszty, jakie trzeba by ponieść, gdyby uległ zniszczeniu, ale też stracony czas i bezpieczeństwo ludzi.

Zawiesia w transporcie

pasy zawiesiaZ wymienionych wyżej powodów coraz większą wagę przykłada się do kwestii bezpieczeństwa transportu. Bardzo ważne jest tutaj odpowiednie rozłożenie ciężaru towaru oraz takie jego zabezpieczenie, aby nie przesuwał się po ładowni czy magazynie, nie mógł się przewrócić czy aby nie wypadł w czasie podnoszenia, przenoszenia i układania. W tym bardzo pomocne są różnego rodzaju liny, pasy, siatki i haki, które pozwalają skutecznie zamocować towar, zabezpieczyć go przed przesuwaniem i przypadkowymi uszkodzeniami. Jednym z ciekawszych przykładów takich zabezpieczeń są zawiesia pasowe, które wykonuje się ze sztucznych włókien: z poliestru. Posiadają sprawdzony, przetestowany splot włókien, który, zależnie od szerokości pasa, zapewnia różną nośność pasa. Pasy zawiesia łatwo można dobrać do odpowiedniego zadania, ponieważ produkowane są różne ich typy. Mogą się różnić nie tylko szerokością, ale też kolorem (producenci stosują różne kolory do oznaczenia różnych typów pasów, dzięki czemu łatwiej można je od siebie odróżnić zanim zacznie się oglądać ich etykiety), nośnością i odpornością na różne czynniki zewnętrzne. Do czynników, na które należy zwracać uwagę, zalicza się temperatura, działanie kwasów, zasad i innych substancji (takich jak na przykład smar czy benzyna). Wybierając zawiesia należy mieć na uwadze, że choć są one tanim i lekkim rozwiązaniem, to są też wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Jakiekolwiek uszkodzenia mogą znacznie obniżyć ich nośność nominalną i trwałość, dlatego tak ważne jest sprawdzanie ich stanu technicznego przed każdym użyciem.

Ponieważ zawiesia kosztują niewiele, ich wymiana na nowe nie stanowi trudności i łatwo można zadbać o to, żeby transport towarów zawsze był bezpieczny.

 

Sprawdź alotex.pl ofertę