Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

zabiegi

Zabiegi na twarz ? czy to bezpieczne?

Wiele kobiet robi wszystko aby jak najdłużej zachować młody wygląd. W związku z tym wiele z nich zastanawia się czy warto poddać się drobnym zabiegom oferowanym przez medycynę estetyczną. To co jednak je niepokoi to aby na pewno bezpieczne, dlatego w poniższym artykule odpowiadam na to pytanie.

Czy zabiegi na twarz są w stu procentach bezpieczne?

zabiegiO zdanie zapytaliśmy jednego z lekarzy medycyny estetycznej z Bydgoszczy. Przede wszystkim postanowiliśmy pod lupę wziąć tak popularny i cieszący się wśród gwiazd botox. Co najbardziej niepokoi Panie? Przede wszystkim fakt, że botox jest toksyną botulinową, danej znaną jako jad kiełbasiany. To prawda jednak nie mamy się czego obawiać jeżeli będziemy korzystać z usług lekarza, który został do tego profesjonalnie wyszkolony, poza tym sprawdźmy czy osoba u której chcemy wykonać zabiegi na twarz, posiada dokładną wiedzę na temat preparatów stosowanych. Przede wszystkim sprawdźmy również czy miejsce, w którym wykonuje się ingerujące w strukturę skóry zabiegi na ciało i twarz, jest sterylne, czy stosowane igły są wyrzucane po każdym pacjencie, czy lekarz używa rękawiczek podczas wykonywania zabiegu. O wszystko czego się obawiasz, zapytaj lekarza i oceń dokładność i jasność uzyskanych odpowiedzi. Jeżeli lekarz nie potrafi Ci wytłumaczyć dokładnie każdego kroku wykonywanego zabiegu to znaczy, że nie jest on profesjonalistą i lepiej poszukać kogoś innego. Medycyna estetyczna może być bezpieczna, jednak konieczne jest, aby wybierać renomowane kliniki.

Skutki niewłaściwie wykonanego zabiegu mogą wywołać powstanie powikłań typu bóle głowy, opadanie powie, objawy pseudogrypowe po dwóch dniach od zabiegu, długo utrzymujące się uczucie ciężkich powiek. Pamiętajmy również o tym, aby zapytać lekarza jakie są przeciwwskazania i omówić z nim dokładnie nasz przypadek.