Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Zalety popularnej blachodachówki

 

Blachodachówka to bardzo popularny rodzaj pokrywania dachów. Jedną z przyczyn jej popularności jest fakt, że ich wygląd jest zbliżony do tradycyjnej dachówki ceramicznej, ale cena takiej blachodachówki jest zdecydowanie niższa. Dlatego tak wiele osób się na nią decyduje.

Dlaczego blachodachówka jest lepsza od dachówki?

blachodachówka we WrocławiuTakże montaż takiej blachodachówki jest zdecydowanie szybszy a niżeli układanie dachówki. Blachodachówka we Wrocławiu przez jedną z firm jest układana na dachu praktycznie przez okres kliku godzin. Jeśli chodzi o wytrzymałość jak i trwałość blachodachówek, to wiadomo, że wszystko zależy od producenta, ale także od wykorzystanej blach jak i ilości przetłoczeń. Im przetłoczenia są wyższe tym arkusz blachy jest sztywniejszy. Także na trwałość ma wpływ grubości blachy jak i rodzaju powłoki ochronnej na produkcie. Blachodachówka we Wrocławiu jednej z firm posiada gwarancję trzydziestu lat. I to jest najbardziej popularny okres gwarancyjny. Jednak niektóre modele mają okres gwarancyjny trwający około czterdzieści, pięćdziesiąt lat. Na rynku można znaleźć dwa rodzaje blachodachówek. Powlekane oraz blachodachówki z posypką. Blachodachówki powlekane posiadają rdzeń, który jest po obu stronach pokryty specjalną podkładową warstwą, jej zadaniem jest ochrona przed korozją. Jeśli chodzi o blachodachówkę z posypką, to jej rodzeń posiadana warstwę ochroną z alucynku lub cynku. Ten rodzaj zabezpieczenia ma na celu ochronę przed korozją wywołaną wilgotnym jak i kwaśnym środowiskiem.

Na rynku można znaleźć także blachodachówki, które maja podwyższony standard akustyczny. Ich zadaniem jest tłumienie kropli deszczu padających na nią. Poza tym producenci takich blachodachówkę ze względu na warstwy jakim są pokryte dają aż czterdzieści pięć lat gwarancji.