Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Zanim będzie za późno – czyli dlaczego warto dbać o instalacje sanitarne

Problem zatkanych rur kanalizacyjnych dotyka wielu z nas. Sami przyczyniamy się do tego wyrzucają odpadki i myjąc mocno zatłuszczone naczynia, bez uprzedniego oczyszczenia ich z tłustego osadu papierowym ręcznikiem.

Na czym polega czyszczenie kanalizacji?

Kanalizacja, wukoAby zapobiec sytuacji, kiedy będzie potrzebna interwencja pogotowania kanalizacyjnego powinniśmy zareagować w momencie pojawienia się pierwszych symptomów zatkanej rury. Po czym rozpoznać, że mamy zatkane rury? Podstawowym objawem jest problem z odpływem. Woda nie spływa odpowiednio szybko, co można zauważyć na pierwszy rzut oka. Niedrożna kanalizacja to także nieprzyjemny zapach z odpływu. Kolejnym symptomie jest charakterystyczne bulgotanie. W Internecie można znaleźć wiele porady innych osób, które zmagały się z tym problemem próbowały we własnym zakresie rozwiązać problem. Do najpopularniejszych można zaliczyć użycie Kreta. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji skorzystać z właściwości tego detergentu warto abyś się dowiedział, do czego służy i jak go używać. Kred jest silnie żrącym środkiem chemicznym w postaci granulatu. Aby odetkać zatkaną rurę należy wlać ciepłą wodę a następnie wsypać środek i ponownie zalać wodą. Niektórzy niedrożną rurę zalewają wrzątkiem i wtedy wsypują Kreta. Jednak trzeba uważać, ponieważ substancja lubi ?wyskakiwać? z odpływu, co jest bezpośrednim zagrożeniem poparzenia. Jeżeli ten sposób zawiedzie trzeba odetkać zatkane ruty mechanicznie. Skutecznym sposobem jest spirala, którą wprowadza się do kanalizacji. Można ją kupić we własnym zakresie i posiadać na wypadek niedrożności rur. Jednak, kiedy nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami spirali musimy zadzwonić po pogotowie kanalizacyjne, które wykonuje profesjonalne czyszczenie kanalizacji i odetka zatkaną instalację sanitarną. Posiadają oni specjalistyczny sprzęt, który poradzi sobie ze wszystkimi problemami. Wiele firm działa całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Pogotowie kanalizacyjne zajmuje się czyszczeniem oraz udrażnianiem instalacji sanitarnych, za pomocą spirali elektrycznej lub metodą wuko. W przypadku spirali elektrycznej jest to mechaniczne usuwanie zanieczyszczeń, które przylgnęły do ściany rur. Metoda wudu jest to metoda ciśnieniowo- hydrodynamiczna.

Za pomocą specjalnej pompy zakończonej głowicą kierowany jest silny strumień wody z światło rury. Dzięki temu przywraca drożność rurze i czyści ją z zanieczyszczeń.