Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Złożyłam wniosek o zwrot vatu zapłaconego w ue

Prowadzę międzynarodową firmę spedycyjną. W związku z tym prawie cały rok jestem w rozjazdach. Oddziały swojej firmy mam w praktycznie wszystkich krajach Unii Europejskiej. W związku z licznymi podróżami służbowymi ponoszę bardzo dużo kosztów i wydatków. Na szczęście przynajmniej jeśli chodzi o zwrot vatu zapłaconego w ue jestem zabezpieczony.

Uzyskanie zwrotu vatu zapłaconego zagranicą

zwrot vat zapłaconego w ueO tym, że można uzyskać taki zwrot vat zapłaconego w unii europejskiej, po raz pierwszy dowiedziałem się od mojego kolegi po fachu. Postanowiłem złożyć wtedy taki wniosek o zwrot vat zapłaconego w ue i zobaczyć, czy faktycznie, urząd skarbowy tak szybko przelewa należność na konto. Dowiedziałem się, że wniosek o zwrot vat zapłaconego w ue należy złożyć do dnia 30 września roku następnego. Istnieje również możliwość składania wniosku o zwrot vat za każdym razem, kiedy przyjeżdżamy z zagranicy, ale w przypadku tak częstych podróży jak moje, oznaczałoby to tylko więcej formalności. Wniosek o zwrot vat zapłaconego zagranicą należy złożyć do właściwego miejscowo ze względu na siedzibę firmy urzędu skarbowego. Dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców jest fakt, że całą sprawę można załatwić drogą elektroniczną, składając wniosek za pomocą platformy ePUAP, podpisując go wcześniej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub potwierdzając e – dowodem osobistym.

Sam wniosek o zwrot vatu zapłaconego w unii europejskiej, jest dość prosty do wypełnienia. Do tego wniosku należy dołączyć tylko skany faktur vat z numerem nip firmy. Urząd skarbowy ma, zgodnie z terminami zawartymi w ordynacji podatkowej 30 dni na rozpatrzenie wniosku i ewentualny zwrot kosztów na rachunek bankowy. Przekonałem się jednak, że zazwyczaj zwrot vat następuje o wiele szybciej, czasami już po kilku dniach.