Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Życie z bólem kolana

 

Ludzie mają to do siebie, że o zdrowie zaczynają dbać, kiedy to zaczyna szwankować. Połączenia kości, czyli stawy to nic innego jak mechanizmy, które z czasem zaczynają się zużywać i wycierać. Maź stawowa, pełniąca funkcję smaru, by wszystko gładko pracowało, zaczyna z wiekiem zanikać. W efekcie powstają mikrourazy, a wraz z nimi ból. 

Najlepsze smarowidło na zwyrodnienia

dobra maść na ból kolanaStawy, obok serca, w ciele człowieka wykonują największą pracę. To dzięki nim jesteśmy w stanie się poruszać. Każdy palec w dłoni jest zbudowany z trzech odrębnych stawów, dzięki którym palec może pracować i zginać się pod nasze dyktando. Urazy stawów bywają niezwykle bolesne. Każdy najmniejszy ruch powoduje tarcie kości o siebie. Dlatego tak ważna jest maź stawowa, która zapobiega tarciu. Zużycie stawów jest kwestią indywidualną. W zależności od wykonywanej pracy, czy uprawianego sportu części ciała zużywają się inaczej. Jednak najczęstszym problemem jest ból kolan. O kolana powinien dbać każdy, niezależnie od wykonywanego zawodu, czy obciążeń genetycznych związanych z chorobami reumatoidalnymi. Dlatego w każdej domowej apteczce powinna się znaleźć dobra maść na ból kolana. A nawet dwie: chłodząca, by łagodzić stłuczenia i urazy mechaniczne, i rozgrzewająca na bóle zwyrodnieniowe. Maści na stawy zawierają substancje o działaniu przeciwzapalnym. Mogą być używane profilaktycznie, by uniknąć bólu po ciężkim dniu w pracy, czy intensywnej jeździe na rowerze.

Stawy bolą z różnych przyczyn. Reakcja na zmianę pogody, przepracowanie, zaburzenia w produkcji mazi stawowej, urazy. Ból można powstrzymać lub chociaż załagodzić inwestując w sprawdzony produkt zawierający substancje przeciwbólowe i przeciwzapalne. Profilaktyczne stosowanie maści na stawy może zadziałać zapobiegawczo i nie dopuścić do powstania zwyrodnień.